Phytomer z certyfikatem Ecovadis Gold 2021

Udostępnij artykuł
Działania francuskiej marki Phytomer, eksperta w morskiej pielęgnacji skóry, na rzecz zrównoważonego rozwoju, zostały wyróżnione certyfikatem Ecovadis Gold, plasując ją wśród 5% najlepszych przedsiębiorstw ocenianych przez Ecovadis, mając na uwadze wszystkie branże. Złoty poziom CSR (Corporate Social Responsibility), czyli ocena społecznej odpowiedzialności i biznesu jest bardzo istotnym i niezwykle prestiżowym wyróżnieniem przyznawanym za różne działania firmy w zakresie proekologicznego rozwoju i odpowiedzialności za środowisko, etycznego traktowania pracowników, uczciwych praktyk biznesowych oraz łańcucha dostaw. 

 Uzyskanie certyfikatu zrównoważonego rozwoju na poziomie Gold jest wyrazem uznania dla wieloletniego zaangażowania marki Phytomer w zrównoważony rozwój i tworzenie wartości dla globalnego społeczeństwa, w którym żyjemy i pracujemy. W obliczu wyzwań, z jakimi mierzy się współczesny świat, etyka biznesu staje się dla Phytomer ważniejsza niż kiedykolwiek przedtem. Jako partner marki Phytomer podzielamy i promujemy te wartości, będąc świadomi konieczności dbania o środowisko, ciążącej na nas odpowiedzialności społecznej, ekologicznej i ekonomicznejBarbara Suwalska, dyrektor generalny B&M Professional / dystrybutor Phytomer w Polsce.

Phytomer, od 2016 roku aktywnie i progresywnie realizuje codzienne zobowiązania w obszarze zrównoważonego rozwoju i proekologicznego podejścia do pielęgnacji skóry. Obejmują wszystkie aspekty funkcjonowania firmy, od pozyskania surowca, opracowania receptury produktów po produkcję, dystrybucję, działalność społeczną. Uwzględniają potrzeby społeczności lokalnych i partnerów, koncentrują się na akcjach edukacyjnych na rzecz świadomości ochrony środowiska naturalnego…

Praktyczna realizacja strategii obejmuje: 
ZIELONĄ PRODUKCJĘ

Lokalne składniki – Krótkie łańcuchy dostaw.
80%  aktywnych składników Phytomer  pochodzi z Bretanii (zachodnie wybrzeże Francji). Zbiera je z poszanowaniem pór roku i cykli reprodukcji. To najbardziej czysty ekologicznie i zróżnicowany pod kątem bioróżnorodności morskiej obszar Europy z linią brzegową  2700km.

Współpraca z siecią lokalnych partnerów: hodowców, producentów, startupów, badaczy itp. 

-Zrównoważona uprawa wodorostów – bez pestycydów.
Uprawa na otwartym morzu kultur wodorostów na obszarach sklasyfikowanych jako NATURA 2000 (wody nieskażone i regularnie sprawdzane). Ta prywatna, chroniona działka o pow. 1000 m2 pozwala Phytomer na uprawę surowca o najwyższej jakości, który otrzymał certyfikat ekologiczny ECOCERT. Wodorosty, w całości są uprawiane i zbierane ręcznie w przeznaczonych do tego celu miejscach, stosownie do właściwej pory roku i sezonu rozrodu w celu lepszej ochrony zasobów naturalnych.

– Uprawy w laboratorium.
Na powierzchni 3000 m2 uprawiane są różne gatunki najrzadszych, najbardziej delikatnych, zagrożonych wyginięciem mikroalg przy pomocy systemu fotobioreaktorów. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom biotechnologicznym, Phytomer chroni ich dziedzictwo lub przywraca do życia zwapniałe formy alg, które nigdy wcześniej nie były uprawiane, a udało się je odnaleźć dzięki pracom badawczym i gromadzeniu unikatowego materiału techniką nurkowania. Phytomer jest ekspertem w dziedzinie biotechnologii morskiej i wyznacza standardy w tym zakresie. Dzięki programom zrównoważonej uprawy, chroni bioróżnorodność i uczestniczy w reintrodukcji zagrożonych mikroorganizmów.

 – Ekologiczne uprawy kultur roślin nadmorskich.
Zarządzanie produkcją bez negatywnego wpływu na uprawy. PHYTOMER, jako jedyna marka kosmetyczna stosuje metodę hydroponicznej uprawy niektórych gatunków roślin, szczególnie nadmorskich, które są trudne do znalezienia w otaczającym środowisku. Z 6 m2 powierzchni uprawy nasion Phytomer osiąga plony w ilości do 75 000 nasion rocznie.

– Szklarnie bioklimatyczne.
Ich powierzchnia obejmuje do 3000 m2 organicznych upraw z zastosowaniem organicznego nawożenia.Stanowią surowiec dla pozyskania aktywnych składników i tworzenia receptur. Stale monitorowana jakość wody używanej  do nawodniania. Zautomatyzowana metoda zbierania roślin.

CZYSTE PROCEDURY PRODUKCYJNE

– Metody ekstrakcji aktywnych składników bez środków chemicznych.
Phytomer skupia się na technologiach wykorzystujących ekologiczne rozpuszczalniki do ekstrakcji aktywnych składników. Takich, które ulegają całkowitej biodegradacji. Większość z nich została opatentowana:

  • Proces liksywacji (wymywania)
  • Ekstrakcja nadkrytycznym CO2
  • Metoda Htac
  • Enzymatyczna depolimeryzacja
  • Fermentacja

– Recykling.
Odpady wodorostów morskich będących sercem procesu produkcyjnego są wykorzystywane w celach kompostowania. Sucha masa roślinnapozyskanej w procesie ekstrakcji jest wykorzystywana do ściółkowania w szklarniach organicznych Phytomer.

OGRANICZONY WPŁYW NA ŚRODOWISKO

– Ogrody filtrujące do oczyszczania ścieków produkcyjnych.
Założył je Phytomer ponad 10 lat temu. Filtrowanie ścieków z zakładu produkcyjnego jest naturalnym i organicznym procesem. Jakość wody jest tak dobra, że można ją włączyć do ponownego obiegu.

– Odnawialne źródła energii
Cała wykorzystywana energia pochodzi ze źródeł odnawialnych.

– Ślad węglowy – zużycie wody
Stały monitoring oddziaływania przedsiębiorstwa Phytomer na środowisko za pomocą pomiarów CO2, zużycia wody itp.

ZIELONE OPAKOWANIA

Opakowania kosmetyków Phytomer( słoiki, butelki, tuby) wyprodukowane są z materiałów w 100% biodegradowalnych.

Opakowania kartonowe są wykonane z papierupozyskiwanego z drewna  poch. z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony – certyfikat FSC. Naturalny niepowlekany papier w 100% nadaje się do recyklingu.

Grafika na opakowaniach wykonana jest atramentem roślinnym.

BUDOWANIE ŚWIADOMOŚCI OCHRONY MÓRZ I OCEANÓW

Wsparcie finansowe sztuki o tematyce morskiej. Patronat organizacji TIME FOR THE OCEAN
Phytomer wspiera SEA ART, artystyczne przedsięwzięcia, w tym seriale dokumentalne, które budują społeczną świadomość na temat pilnej potrzeby ochrony oceanów. Inspirujące są szczególnie prace i widowiska w wykonaniu Jason Decaires Taylor (eksploracja podwodnych rzeźb artysty), Julie Gartier  (tancerz, free-diver), Fabrice Hyber ( artysta plastyk).

CERTYFIKACJA ISO22716 
PHYTOMER jest jedną z pierwszych firm kosmetycznych, która już 2012 roku uzyskała certyfikat EN ISO22716 potwierdzający spełnienie wymagań Dobrych Praktyk Produkcyjnych w zakresie produkcji, kontroli, magazynowania oraz wysyłki produktów kosmetycznych.  
Dzięki morskim składnikom z własnych badań, unikalnym recepturom i zintegrowanemu zakładowi produkcyjnemu, Phytomer rygorystycznie kontroluje cały proces produkcyjny, od surowców po gotowe produkty, aby zapewnić nienaganną jakość i identyfikowalność finalnych produktów.

Phytomer od 50 lat skupia swoją uwagę na naturalnej pielęgnacji, aby dostarczać skórze cenne właściwości dzikich i organicznych aktywnych składników pochodzenia morskiego z poszanowaniem zarówno skóry, jak i środowiska. Ponieważ marka wytwarza kosmetyki we własnych laboratoriach w Zatoce Moint Saint Michel (Bretania,Francja), może zaświadczyć o ich jakości. Dzięki obecności w ponad 80 krajach, w tym USA, Japonia, standardy produkcji spełniają surowe regulacje w zakresie tolerancji dla skóry. Bezpieczeństwo i zdrowie skóry jest absolutnym priorytetem Phytomer. Wszystkie receptury są przyjazne weganom.     

DYSTRYBUCJA W POLSCE

ul. Rakoniewicka 12, 60-111 Poznań, tel.:+48 61 832 91 07, www.phytomer.pl

KTO JEST KIM?

Barbara Suwalska – Dyrektor Generalny

Radosław Suwalski – Dyrektor Sprzedaży  

Dorota Wojciechowska – szkoleniowiec i opiekun marki Phytomer, dyplomowany kosmetolog i mgr biologii

KANAŁY SOCIAL MEDIA PHYTOMER

FACEBOOK PHYTOMER POLSKA

INSTAGRAM PHYTOMER POLSKA

YOUTUBE PHYTOMER POLSKA

KATALOGI I ULOTKI dostępne TUTAJ

Artykuł powstał we współpracy z firmą Phytomer

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.