Pierwszy Mercure w Albanii otwarty

Udostępnij artykuł

Grupa Accor ogłosiła otwarcie Mercure Tirana, pierwszego hotelu tej marki w Albanii. Nowy hotel wprowadza gości w dziedzictwo kulturowe tego państwa w myśl programu Mercure Discover Local.

Pokój w Mercure Tirana

Hotel Mercure Tirana oferuje 64 pokoje i wnętrza ozdobione dziełami sztuki inspirowanymi lokalną kulturą. Znajdująca się na miejscu restauracja Berat, ze spektakularnym tarasem, oferuje szerokie menu i wybór albańskich win, a także szereg międzynarodowych i regionalnych przysmaków. Wśród pozostałych udogodnień znajduje się podniebny bar z malowniczym widokiem na panoramę Tirany oraz basen na dachu.

Hotele Mercure oferują znacznie więcej niż tylko przestrzeń do wypoczynku i snu – są one zaprojektowane jako miejsca do odkryć i eksploracji. Od początku istnienia, tj. od roku  1973 roku, Mercure stawia sobie za cel uświadamianie i przybliżanie gościom skarbów miejsc, w których się znajdują. Marka ma stale rosnącą liczbę ponad 960 hoteli w przeszło 65 krajach, obejmujących teraz również Albanię.

W 2023 roku Albania przyjęła rekordową liczbę ponad 10 milionów 10[1] turystów i oczekuje, że będzie kontynuować pozytywną dynamikę w nadchodzących latach. Jej stolica, Tirana, należy do najbardziej słonecznych miast w Europie, co czyni ją doskonałym miejscem do odwiedzenia przez cały rok.

Lobby Mercure Tirana

Hotele Mercure są znane z oferowania autentycznych lokalnych doświadczeń w wielu cieszących się popularnością destynacjach na całym świecie. Z olśniewającymi wybrzeżami, bogatą historią i kulturą Albania przyciąga międzynarodowych podróżnych, a najnowsza lokalizacja hotelu Mercure pozwoli nam oferować jeszcze więcej doświadczeń gościom, którzy chcą odkrywać ten dynamicznie zmieniający się kraj powiedział Frank Reul, VP – Development Accor Premium, Midscale & Economy Eastern Europe, Balkans, Italy & Greece.

To ważne otwarcie pozwala nam nie tylko zaprezentować Albanię, większej liczbie podróżnych, ale jednocześnie daje nam możliwość wprowadzenia wysokich standardów gościnności Mercure do naszego kraju. Ta kombinacja lokalnego uroku i światowej jakości pozwoli nam jeszcze lepiej ugościć naszych gości i zapewnić im niezapomniany pobyt w Tiranie – dodaje Bulent Suzer, Mercure Tirana General Manager.

Rynek Dostawców HoReCa – RAPORT 2024
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

rynek dostawców horeca - raport 2024

Położony w pobliżu jednej z najważniejszych autostrad w Albanii, która łączy stolicę z nadmorskim miastem Durrës, Mercure Tirana oferuje komfortowy pobyt w stolicy, blisko lotniska w Tiranie i popularnych lokalnych atrakcji, w tym Placu Skanderbega i kilku dzielnic handlowych. Centrum konferencyjne hotelu może pomieścić do 120 gości na wydarzeniach. Wszechstronne sale konferencyjne wyposażone są w nowoczesną technologię, dużo naturalnego światła i posiadają prosty design, aby zwiększyć koncentrację i kreatywność. Hol i ogródek restauracyjny hotelu oferują przerwy kawowe podczas biznesowych lub prywatnych wydarzeń.

Mercure uczestniczy w programie lojalnościowym ALL – Accor Live Limitless – oferującym dostęp do szerokiej gamy nagród, usług i doświadczeń lifestylowych. Inne hotele Accor w Albanii to między innymi Mövenpick Hotel Lalez Durres, położony na wybrzeżu Adriatyku. 

Mercure Tirana

O Mercure

Zainspirowane Merkurym, rzymskim bogiem podróżnych, hotele Mercure oferują znacznie więcej niż tylko miejsce do znalezienia wygody i snu – są one portalem do odkryć, skocznią do eksploracji. Od swojego założenia w 1973 roku Mercure szczyci się oferowaniem wysokich standardów jakości z prawdziwym podejściem do lokalności. Poprzez swój program „Odkryj lokalne”, Mercure witają gości – czy to w Rio, Paryżu, Bangkoku czy jakimkolwiek innym miejscu na świecie – i natychmiast zanurzają ich w atmosferze zainspirowanej lokalnością. Wszystko, począwszy od dekoracyjnego designu, po naszą pasję do odkrywania lokalnych potraw i napojów, związane jest z unikalnymi cechami każdej destynacji. Hotele Mercure są dogodnie położone w centrach miast, nad morzem lub w górach, z ponad 950 hotelami w ponad 60 krajach. Mercure jest częścią Accor, światowego lidera w branży hotelarskiej, posiadającego ponad 5 500 obiektów w ponad 110 krajach, i uczestniczącą marką w ALL – Accor Live Limitless – programie lojalnościowym na styl życia, zapewniającym dostęp do szerokiej gamy nagród, usług i doświadczeń.

Źródło: Accor

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Horecanet

Autor: Horecanet
Opublikowano: 18.03.2024
Aktualizacja: 18.03.2024