Pierwszy w Polsce burger i pizza z jadalnymi owadami

Udostępnij artykuł

W lokalach sieci zarządzanych przez firmę „7 Street Łukasz Błażejewski” tj.: 7 Street – Bar & Grill, Meet & Fit – Slow Food Burgers oraz Frentzza – Pizza & Friends można zjeść burgery oraz pizzę z jadalnymi owadami mącznika młynarka o smaku pomidorów z ziołami.

7 street burger z robakami

To pierwsza taka oferta sieci restauracji w Polsce z jadalnymi owadami. Zainteresowanie taką formą przekąsek wzrosło po decyzji Komisji Europejskiej z dnia 3 stycznia 2023 r. zatwierdzającej używanie mąki ze świerszcza domowego w żywności, co nie zmienia faktu, że produkty z innych owadów już od dawna są dopuszczone i dostępne z popularnych żelkach, czy też w Delicjach szampańskich o smaku jagodowym.

Rynek Dostawców HoReCa – RAPORT 2023
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

W lokalach sieci 7 Street – Bar & Grill oraz Meet & Fit – Slow Food Burgers dostępny jest burger o składzie: sos chili-lim, rukola, sezonowana wołowina, ser cheddar, ogórek konserwowy, pomidor, czerwona cebula, jadalne owady mącznika młynarka. Natomiast w lokalach Frentzza – Pizza & Friends zjemy pizzę z rzemieślniczej mąki z sosem pikantnym pomidorowym serem mozzarella, suszonymi  pomidorami, kukurydzą, oliwkami, bazylią, chili grysem, jadalnymi owady mącznika młynarka o smaku pomidorów z ziołami – dodaje Łukasz B. Błażejewski, dyrektor generalny 7 Street.

W Tajlandii owady w wielu gatunkach dostępne są od bardzo dawna i można je spotkać na street foodwowych bazarach, gdzie cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców jak i turystów. Dlatego w ramach krótkiej oferty limitowanej zdecydowaliśmy się wprowadzić owady jadalne do menu.

Faktycznie po szumie medialnym, jaki się zrobił po decyzji Komisji Europejskiej z dnia 3 stycznia 2023 r zainteresowanie owadami jadalnymi w naszym sklepie internetowym wzrosło kilkukrotnie. Aktualnie wysyłamy kilkaset paczek tygodniowo. Nawiązaliśmy także współpracę z dużą siecią supermarketów, gdzie dostępnych jest kilka naszych produktów jak owady jadalne, czy batony proteinowe. 

Wejście we współpracę z sieciami gastronomicznymi oznacza dla nas możliwość dotarcia do kolejnych klientów ciekawych nowych smaków – komentuje Patryk Sienkiewicz z firmy FoodBugs.pl

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 20.03.2023
Aktualizacja: 21.03.2023