Pierwszy w Polsce Canopy by Hilton powstanie w Warszawie

Udostępnij artykuł

Sieć Hilton potwierdziła dziś zawarcie umowy franczyzowej z firmą TFG Hotels na budowę Canopy by Hilton Warsaw, przy ulicy Wilczej 50/52. Obiekt z 170 pokojami zostanie otwarty w 2025 r. i będzie pierwszym hotelem lifestylowym Hilton w Polsce, dołączając do niedawno otwartych Canopy by Hilton w Cannes, Madrycie, Londynie i Paryżu. Hotelem będzie zarządzać firma TFG Hotels.

Canopy by Hilton Warsaw

Patrick Fitzgibbon, starszy wiceprezes ds. rozwoju w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, powiedział: Wraz z otwarciem pięciu nowych hoteli tylko w ciągu ostatniego roku, Hilton rozwija się w Polsce w szybkim tempie, a lokalizacje takie jak Kraków, Warszawa i Wrocław stwarzają nowe możliwości dla naszych światowej klasy marek. Widzimy ogromne możliwości dla naszych marek lifestylowych w całej Europie, a Canopy by Hilton Warsaw dołączy do inspirowanych lokalnie hoteli w miastach takich jak Reykjavik, Zagrzeb, czy ostatnio Cannes. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z TFG Hotels przy tym najnowszym projekcie i z niecierpliwością czekamy na przyjęcie gości.

Anna Fijałkowska, z firmy TFG Hotels, stwierdziła – „Cieszymy się, że możemy współpracować z Hiltonem przy wprowadzaniu marki Canopy by Hilton do stolicy. Warszawa jest centrum handlowym regionu Europy Środkowo-Wschodniej i miastem bogatym historycznie i kulturowo, przez co jest popularnym miejscem dla podróżujących zarówno służbowo, jak i turystycznie. Po zrealizowaniu inwestycji wartej około 30 milionów euro ten nowo wybudowany hotel z pewnością stanie się ulubionym miejscem przyjezdnych i warszawiaków, a my już nie możemy się doczekać powitania gości w 2025 roku.

Canopy by Hilton Warsaw zaoferuje m.in. rozległy taras na dachu, z widokiem na całe miasto, gdzie goście będą mogli delektować się kawą lub koktajlami oraz pysznymi daniami inspirowanymi lokalną kuchnią. Będący sercem hotelu Canopy Central zapewni miejsce odpoczynku, pracy i spotkań towarzyskich zarówno gościom, jak i warszawiakom.

Dzięki projektowi inspirowanemu połączeniem kultury i sztuki oraz stylów architektonicznych Warszawy, przeszklenia ścian parteru zatrą granicę między hotelem a miastem, podczas gdy zakrzywione balkony będą subtelnym ukłonem w stronę łuków barokowej architektury spotykanej w mieście. Siatka jednolitych kwadratowych okien sprawi, że budynek będzie przystawał do okolicy, a wystrój i dekoracje wnętrz będą nawiązywać do historii i kultury centrum Warszawy.

Goście Canopy by Hilton Warsaw będą mogli również korzystać z bezpłatnych rowerów Canopy, które umożliwią im zwiedzanie okolicy, a rozbudowana sieć kolejowa, autobusowa i tramwajowa sprawi, że z łatwością dotrą do innych zakątków stolicy. Warszawskie Stare Miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO z odrestaurowanymi budynkami w różnych stylach architektonicznych przy brukowanych ulicach, jest oddalone o niecałe 15 minut jazdy tramwajem.

Canopy by Hilton Warsaw, położony przy ulicy Wilczej 50/52, dołączy do sześciu już działających hoteli Hilton w Warszawie.

RYNEK HOTELARSKI W POLSCE – RAPORT 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z ubiegłorocznym wydaniem <<

Rynek Hotelarski w Polsce – RAPORT 2023

Źródło: Hilton

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 18.10.2023
Aktualizacja: 18.10.2023