Pierwszy w Polsce hotel marki Mövenpick powstanie w Zakopanem

Udostępnij artykuł
[HOT NEWS] W ubiegłym roku spółka Wrocław Hotel Invest 2, za którą stoi znany inwestor Artur Kozieja, kupiła od Centralnego Ośrodka Sportu zakopiański Hotel Imperial. Jak udało nam się ustalić, budynek zostanie odrestaurowany i powstanie w nim pierwszy w naszym kraju obiekt – należącej do Accor – marki Mövenpick Hotels & Resorts. Będzie prowadzony na bazie umowy o zarządzenie.

Mövenpick Imperial Zakopane zaoferuje 136 pokoi. Prace mają ruszyć wiosną 2021 roku, a ich zakończenie planowane jest na grudzień 2022. Przy transakcji zakupu nieruchomości, inwestorowi dłużnego wsparcia finansowego udzielił fundusz Mount TFI. Projekt przygotowała zakopiańska pracownia Karpiel Steindel Architektura.

Budynek dawnego hotelu Imperial znajduje się w dogodnej lokalizacji – przy ul. Oswalda Balzera, tuż pod nim krzyżuje się szosa w stronę Morskiego Oka, droga do Kuźnic oraz prowadząca w stronę Krupówek i centrum miasta. Jednak od 2013 roku stał pusty. Do tego czasu działał w nim internat sportowy. W ubiegłym roku, po wystawieniu przez COS na sprzedaż, został zakupiony przez spółkę Wrocław Hotel Invest 2 za 14 mln zł.

Założona w 1973 roku w Szwajcarii grupa Mövenpick Hotels & Resorts od 2018 roku należy do Accor. W swoim portfolio posiada 82 hotele (ponad 20 tys. pokoi).

ŚWIAT HOTELI: kwiecień-maj 2020
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Opublikowano: 29.06.2020
Aktualizacja: 29.06.2020