Polski Holding Hotelowy nawiąże współpracę z Accor?

Udostępnij artykuł
Dziś w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział m.in. Gheorghe Marian Cristescu, prezes PHH, Sébastien Bazin, prezes i dyrektor generalny Accor oraz Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera. Głównym tematem były potencjał inwestycji w Polsce oraz możliwości współpracy z Polskim Holdingiem Hotelowym.

W spotkaniu w KPRM, które było koordynowane przez prezesa PHH i Sabinę Bartyzel, dyrektor operacyjną na Europę Wschodnią w Accor, uczestniczyli także Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów – Sekretarz Stanu oraz Brune Poirson, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju Accor.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE listopada 2021
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów podkreślił znaczenie sieci Accor w Polsce i zaznaczył, jak ważny projekt w obszarze konsolidacji obiektów hotelowych należących do spółek Skarbu Państwa, prowadzi Polski Holding Hotelowy. Dodał również, że dla polskiego rządu bardzo ważna jest współpraca między oboma krajami, a także współpraca sieci Accor z PHH. Uczestnicy spotkania podkreślili chęć i wolę wzajemnej współpracy dotyczącej rynku hotelowego.

Dziś również premier Mateusz Morawiecki spotkał się z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

ŚWIAT HOTELI – WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2021
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Polski Holding Hotelowy to spółka w 100 proc. z kapitałem państwowym, której celem jest skonsolidowanie i nowoczesne zarządzanie obiektami świadczącymi usługi hotelarskie, należącymi do Skarbu Państwa. W grupie kapitałowej PHH znajduje się łącznie 27 hoteli i obiektów, co czyni ją drugą największą spółką hotelową w kraju i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem. PHH od wielu lat współpracuje jako franczyzobiorca z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi, takimi jak Marriott International, Hilton International, Best Western Hotels&Resorts, InterContinental Hotels Group i Louvre Hotels Group. W perspektywie kilku lat PHH będzie zarządzać kilkudziesięcioma różnorodnymi obiektami w całej Polsce, należącymi do Skarbu Państwa.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 24.11.2021
Aktualizacja: 24.11.2021