Polski Holding Hotelowy przejmuje hotele i obiekty spółki Elbest

Udostępnij artykuł
Polski Holding Hotelowy zawarł z PGE Polską Grupą Energetyczną umowę warunkową na zakup dziesięciu hoteli i obiektów, należących do Elbest, spółki będącej własnością PGE.

Spółka Elbest posiada sześć hoteli i cztery obiekty w Polsce, które świadczą usługi hotelowo-gastronomiczne. Oferują noclegi indywidualne i dla grup zorganizowanych, a także zajmują się organizacją konferencji i szkoleń. Spółka posiada hotele m. in. w Krynicy, Międzyzdrojach, w Myczkowcach nad Soliną oraz obiekty m. in. w Krasnobrodzie, a także Szklarskiej Porębie. 

Planowane włączenie hoteli i obiektów Elbest do grupy kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego to kolejny krok w prowadzonej przez PHH konsolidacji spółek hotelowych, należących do Skarbu Państwa. Wsparcie transakcyjne w procesie konsolidacji dla PHH świadczy firma EY.

Sprzedaż obiektów hotelowych spółki Elbest Polskiemu Holdingowi Hotelowemu jest elementem porządkowania struktury Grupy PGE i realizacji zadań zmierzających do koncentracji na działalności podstawowej – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Nowy inwestor dla obiektów hotelowych spółki Elbest to bardzo dobra informacja. Wiedza i doświadczenie inwestora branżowego, jakim jest PHH, z pewnością pozwolą na rozwój obiektów hotelowych spółki.

Polski Holding Hotelowy

To spółka w 100 proc. z kapitałem państwowym. Jej celem jest skonsolidowanie i nowoczesne zarządzenie obiektami świadczącymi usługi hotelarskie, należącymi do Skarbu Państwa. W grupie kapitałowej PHH znajduje się łącznie 27 obiektów, co czyni ją druga największą grupą hotelową w kraju i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem. PHH od wielu lat współpracuje z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi. Takimi jak Marriott International, Best Western Hotels&Resorts, InterContinental Hotels Group, a także Louvre Hotels Group.

Elbest

Jest spółką zależną PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Pod marką Elbest Hotels posiada i zarządza dziesięcioma obiektami hotelowymi i gastronomicznymi. Położonymi w centrum kraju, na wyspie Wolin, w Beskidach, Karkonoszach, Bieszczadach, a także Dolnym Śląsku.

PGE Polska Grupa Energetyczna

Jest największym przedsiębiorstwem elektroenergetycznym i dostawcą energii elektrycznej oraz ciepła w Polsce. Grupa PGE gwarantuje bezpieczne i stabilne dostawy energii elektrycznej, a także ciepła do ponad 5 milionów klientów. Jednostki wytwórcze Grupy PGE wytwarzają blisko 40 proc. energii elektrycznej w Polsce. Z 10 proc. udziałem w rynku OZE w Polsce Grupa PGE jest największym krajowym producentem energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 15.12.2021
Aktualizacja: 15.12.2021