Polskie Hotele Niezależne apelują o pomoc dla hotelarzy

Udostępnij artykuł

Polskie Hotele Niezależne apelują do Polskiego Funduszu Rozwoju o rozłożenie na raty ewentualnych zwrotów subwencji z rozliczenia Tarczy Finansowej PFR 2.0, licząc od 15 marca 2022 r.

polskie hotele niezależne logo
Polskie Hotele Niezależne

W naszej Grupie współpracujemy z wieloma polskimi, rodzimymi firmami, które czasami poprzez kolejne pokolenia prowadzą hotele. Nie sposób nie zareagować na kolejne trudności z jakimi w ostatnim czasie przychodzi im się mierzyć. Sytuacja finansowa nadal, z każdym tygodniem, a dzisiaj to już dniem, ulega pogorszeniu. Informacje o liczbie zakażeń powodują strach w przemieszczaniu się i korzystaniu z naszych usług. Anulowane lawinowo rezerwacje uzasadniane są przez Gości  obawą o bezpieczeństwo. Na dzisiejsze położenie branży wpływa również w sposób znaczący szalejąca inflacja i potężny wzrost kosztów. Choćby gazu czy surowców gastronomicznych – mówi Elżbieta Lendo, prezes zarządu Polskie Hotele Niezależne.

Dlatego w imieniu Polskich Hoteli Niezależnych wystąpiliśmy do PFR z apelem o rozłożenie w czasie zwrotów subwencji z Tarczy Finansowej 2.0, gdyż według naszego rozeznania, w znaczący sposób może to wpłynąć na utrzymanie płynności finansowej hoteli i umożliwi im przetrwanie na rynku, w tym dzisiaj  dramatycznym czasie – dodaje.

ŚWIAT HOTELI – LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2021
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

O Grupie Polskie Hotele Niezależne

PHN (dawniej: Harmony Polish Hotels) to otwarta na współpracę z organizacja. Od niemalże 25 lat integruje i wspiera niezależne hotele w Polsce. M.in. poprzez wspólne inicjatywy sprzedażowe i marketingowe ale również szerokorozumiane współdziałanie na rzecz członków PHN i całej branży hotelarskiej.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.