Polskie Hotele Niezależne włączyły się do akcji „Śniadanie Wielkanocne Dla Ukrainy”

Udostępnij artykuł

Hotele należące do Grupy Polskie Hotele Niezależne to wyjątkowe i różnorodne obiekty. Łączy je przede wszystkim profesjonalna obsługa. Unikalne doświadczanie prawdziwej polskiej gościnności, a także wspólne wartości, jak tradycja, współpraca i wsparcie. Dziś włączają się w ogólnopolską akcję „Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy”, której inicjatorem jest Caritas i Polski Holding Hotelowy. Tym samym po raz kolejny udowadniają, że są organizacją odpowiedzialną społecznie. Aktywną w wielu obszarach, gdzie potrzebne jest współdziałanie, aby nieść realną pomoc potrzebującym.

wielkanoc dla ukrainy phn

W naszej Grupie pracuje mnóstwo wrażliwych i zwyczajnie dobrych ludzi, których nie trzeba prosić dwa razy. Na zaproszenie do akcji „Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy”, momentalnie odpowiedziało wiele naszych obiektów. Rozumiejąc traumę uchodźców z Ukrainy, postanowiły przygotować w ramach prawosławnych Świąt Wielkiej Nocy, śniadanie wielkanocne dla Ukraińców – mówi Elżbieta Lendo, prezes Polskich Hoteli Niezależnych.

Cieszę się, że Grupa Polskie Hotele Niezależne przyłączyła się do akcji „Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy” i wspólnie z Caritasem i z nami będzie zapraszać gości z Ukrainy do swoich obiektów i hoteli. To pokazuje solidarność naszej branży, która udowadnia, że ma wielkie serce, dając naszym gościom możliwość przeżywania tego dnia w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze. Gorąco zachęcam pozostałych hotelarzy i restauratorów do dołączenia do tego projektu – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

Prezes Polskie Hotele Niezależne o pomocy dla Ukrainy

Poza niezwykle ważną możliwością zakwaterowania i wyżywienia, z dumą obserwujemy lokalne akcje. Takie jak koncert charytatywny „Świat gastronomii dla Ukrainy” w hotelu Haston City we Wrocławiu. Koncert „Uśmiech dla Ukrainy” w hotelu MCC Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim. Zbiórkę na szeroką skalę i dostarczanie dla domów dziecka i szpitali polowych na Ukrainie środków medycznych i żywności w Hotelu Stay inn w Gdańsku. Przekazanie przychodu z noclegów podczas konferencji Kobieta Hotelarz w Willa Port w Ostródzie na rzecz Ukrainy. I wiele innych podobnych akcji w pozostałych hotelach Grupy – wylicza Elżbieta Lendo, i dodaje:

Dzisiaj Ukrainki i Ukraińcy, z daleka od często zniszczonych domów, rozdzieleni z najbliższą rodziną, przyjaciółmi. Bez gwarancji powrotu do normalności, obserwują przygotowania Polaków do świąt. To jest dla nich wyjątkowo trudny czas. Nie możemy stanąć obojętnie wobec bólu, trosk i wzruszeń. Z poczucia odpowiedzialności, ale i potrzeby pokazania czym jest prawdziwa polska gościnność, chcemy zaprosić Ukraińców do naszych stołów. Dać Im namiastkę świąt niosących jakże ważne dla Nich przesłanie: nadzieję.

O akcji Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy

Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy organizowane jest w partnerstwie Caritas Polska wraz z Polskim Holdingiem Hotelowym. Polskie Hotele Niezależna przyłączają się do tej akcji. Hotele i obiekty, które biorą w niej udział, przygotowują w ramach swoich możliwości, w dniu 24 kwietnia, w którym przypada prawosławne Święto Wielkiej Nocy, śniadania dla uchodźców z Ukrainy. Przyrządzane wg ukraińskich tradycji. Nie zabraknie barszczu ukraińskiego, wigilijnej paschy ale też płynących z serc życzeń jak najszybszego zakończenia wojny na Ukrainie.

ŚWIAT HOTELI – MARZEC-KWIECIEŃ 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli marzec-kwiecień 2022

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 12.04.2022
Aktualizacja: 19.01.2023