Premiera nowej marki w portfolio J.J. Darboven Poland. Powitajmy J.AY J.AY’S COLD BREW COFFEE!

Udostępnij artykuł

Podobnie jak większość trendów, pojawienie się kawy cold brew to kulminacja długiej i fascynującej historii, wspieranej dziś przez nowoczesne, ale bazujące na tradycji techniki, sympatię konsumentów i gotowość rzemieślniczych firm na nowe przygody z kawą.

Ponieważ kamienie milowe w ewolucji cold brew można zobaczyć na mapach od Japonii, Ameryki Łacińskiej, Europy i Stanów Zjednoczonych, znacznie przyjemniej jest przyjąć fascynację cold brew jako zjawisko, które pochodzi zewsząd.

Tym milej jest nam rozpocząć wspólną, nową przygodę i dołączyć do światowej mapy cold brew wraz z otwarciem produkcji macerowanej kawy w Polsce, przy naszej lokalnej, rzemieślniczej Palarni Kawy J.J. Darboven.

Powitajmy nową markę kawy cold brew – J.AY J.AY’S COLD BREW COFFEE. To zupełnie nowy produkt w portfolio firmy, jednak bazujący na ponad 150-letnim doświadczeniu i historii kawowej firmy matki. Zwrot „J.ay J.ay’s” to angielska wymowa inicjałów założyciela przedsiębiorstwa, Johanna Joachima Darbovena, które również stanowią nieodzowną składową nazwy holdingu J.J. Darboven.

Z dumą przedstawiamy Wam najnowsze, polskie dzieło firmy J.J. Darboven Poland – J.AY J.AY’S COLD BREW COFFEE. Naszą kawę cold brew produkujemy lokalnie z kaw palonych we własnej rzemieślniczej Palarni Kawy J.J. Darboven w Rumi. Dzięki temu wykorzystywane przez nas ziarna są zawsze świeżo palone i tak aromatyczne i pełne smaku, jak tylko jest to możliwe. Zdecydowaliśmy się na kawy w średnim paleniu, dzięki czemu zachowaliśmy delikatną owocową kwasowość i rześkość tak potrzebną w gorące dni. Różne miejsca pochodzenia naszych kaw gwarantują dużą różnorodność wyczuwanych w naszym cold brew smaków i aromatów. Każdy miłośnik tego typu kawy powinien znaleźć coś dla siebie.

Wybierz swoje cold brew:

BRAZIL GUAXUPE
Kraj: Brazylia
Region: Minas Gerais
Farma: Cooperativa Guaxupe
Wysokość uprawy: 800-1000 m n.p.m.
Odmiana: Typica
Obróbka: Natural
Profil smakowy: aromaty pomarańczy, orzecha laskowego, mlecznej czekolady, kremowa, zbalansowana, z niską kwasowością.

HONDURAS SANTA BARBARA
Kraj: Honduras
Region: Santa Barbara
Gatunek: Arabica
Obróbka: Washed
Profil smakowy: pełne body, dobry balans, delikatna kwasowość, nuty grejpfruta, delikatnie słodowy, kwiatowy smak.
W 2016 roku, z okazji 150-lecia istnienia firmy, zainicjowaliśmy długofalowy projekt wsparcia dla wówczas 250 producentów kawy i ich rodzin w Hondurasie – H.E.L.P. (Honduras Education Life Project).

RWANDA SAKE WOMEN’S WASHING STATION
Kraj: Rwanda
Region: Ngoma District, Eastern Province
Farma: Sake Farm
Gatunek: Arabica
Odmiana: Bourbon
Zbiór: czerwiec – grudzień
Obróbka: Washed
Profil smakowy: gładkie body, dobra kwasowość, jagody i mleczna czekolada, dobra kwasowość

Zimne fakty o cold brew

• Stymuluje spalanie kalorii
Kofeina zwiększa spalanie kalorii o 11%. Ponieważ cold brew zawiera więcej kofeiny niż klasyczna kawa (więcej nawet niż podwójne espresso), jeszcze bardziej stymuluje spalanie kalorii.
• Kawa jest produktem w 100% wege
Jeśli chcesz dodać do kawy inne produkty i nadal cieszyć się produktem wege, rekomendujemy wybór mleka roślinnego lub owoców.
• Uszczęśliwia
Naukowo udowodniono, że kofeina pomaga zapobiegać depresji. W badaniu z udziałem 370 000 uczestników ryzyko choroby było o 8% niższe niż u osób niepijących kawy.
• Dobre dla serca
Wiele składników zawartych w cold brew (kofeina, trigonelina, magnez) wpływa na zwiększenie wrażliwości na insulinę, stabilizację poziomu cukru we krwi oraz obniżenie ciśnienia krwi. Wszystko to ma znaczenie dla profilaktyki chorób serca.
• Detoksykuje
Przeciwutleniacze obecne w cold brew zapewniają, że powodujące raka mutacje komórek wywołane przez tak zwane wolne rodniki są neutralizowane, zanim zdążą spowodować większe szkody.
• Pomaga utrzymać sprawność psychiczną
Cold brew nie tylko zwiększa koncentrację (tak, kofeina), ale także zapobiega klasycznym chorobom otępiennym, takim jak choroba Alzheimera czy Parkinsona.
• Dobre dla żołądka
Kawa ma lekko kwaśne pH. Dlatego niektórzy unikają jej spożywania. Ponieważ cold brew ma zazwyczaj nieco wyższy poziom pH w porównaniu z klasyczną kawą, uważa się, że jest lepsza dla żołądka. Dodatkowo cold brew zawiera więcej polisacharydów. Mają one na ogół pozytywny wpływ na czynność trawienną organizmu.
• Idealny towarzysz Twojego życia
Colde brew ma ogromną rzeszę fanów, która wciąż się powiększa. To modna, pyszna i pożądana w menu dobrych lokali kawa.

Kto za tym stoi?

Za najwyższą jakość cold brew odpowiadają wieloletni pracownicy firmy i pasjonaci kawy – Darek Wasielewski, od 2002 roku trener Akademii Kawy i Herbaty J.J. Darboven, pełniący także rolę Roastera w naszej lokalnej, rzemieślniczej palarni oraz Marcin Pietrzykowski – doświadczony technik produkcji kawy.

Formy pakowania

Nasze cold brew rozlewamy do worków bag in box. Wcześniej płyn jest pasteryzowany, dzięki czemu produkt jest długo zdatny do spożycia. Opakowanie typu bag in box posiada kranik, dlatego jest bardzo wygodne w użytkowaniu i pozwala szybko przygotować napoje w różnego rodzaju naczyniach.
Sam możesz zdecydować jak chcesz zaprezentować produkt na barze. Możesz postawić sam, estetyczny kartonik lub ustawić go na specjalnym stojaku ze sklejki.

Dlaczego J.AY J.AY’S COLD BREW COFFEE?

• To świetna alternatywa i urozmaicenie klasycznego menu kaw serwowanych na zimno.
• Dajemy Ci gotowy produkt, który po prostu nalewasz do szklanki i wzbogacasz o wybrane dodatki.
• Nasze kartony z kawą świetnie prezentują się na barze.
• Oferujemy cały pakiet materiałów promocyjnych zwiększających komunikację, a tym samym i sprzedaż.

Orzeźwiające i efektowne kreacje kawowe z cold brew

Cold brew smakuje doskonale samo w sobie, ale jest też świetną bazą do tworzenia orzeźwiających kompozycji kawowych. Przygotowaliśmy dla Ciebie szereg przepysznych przepisów, które (może będzie to nieskromne) powinny po prostu zachwycić!

Serdecznie zachęcamy do wprowadzenie do menu lokali nowości cold brew, która zachwyci Klientów.
W związku z premierą produktu przygotowaliśmy specjalną, atrakcyjną ofertę handlową. Zapraszamy do kontaktu z Doradcami handlowymi, którzy udzielą wszystkich niezbędnych informacji.

Zapraszamy także do odwiedzenia strony internetowej
https://coldbrew.darboven.pl/

Przygotujmy się wspólnie na wiosenno-letni sezon. Ciepło słońca, relaks w ulubionej kafejce i pyszny, orzeźwiający smak kreacji kawowych J.AY J.AY’S COLD BREW COFFEE. Czuć lato? A jak!

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 26.04.2023
Aktualizacja: 26.04.2023