PZPN wybrał bazę dla piłkarzy przed Euro 2020

Udostępnij artykuł
Wiadomo już, gdzie kadra Jerzego Brzęczka przeprowadzi najważniejszy etap przygotowań do mistrzostw Europy UEFA EURO 2020. Baza reprezentacji zostanie zlokalizowana w Polsce – będzie nią Hotel Remes Sport & Spa w wielkopolskiej Opalenicy. Dokładne terminy zgrupowania zostaną jeszcze potwierdzone.

Sekretarz generalny PZPN, Maciej Sawicki, podkreśla, że nie było wątpliwości, w jakim kraju odbędą się przedturniejowe przygotowania naszej reprezentacji. – Od początku chcieliśmy być w Polsce, blisko naszych kibiców – mówi. Spośród kilku analizowanych opcji wybór ostatecznie padł na Hotel Remes Sport & Spa w Opalenicy, gdzie w przeszłości treningi odbywały liczne zagraniczne kluby piłkarskie. Opalenica była też bazą Portugalii w trakcie polsko-ukraińskiego UEFA EURO 2012.

Ośrodek w Wielkopolsce, położony 40 km na południowy-zachód od Poznania, posiada 8 pełnowymiarowych boisk (108 m x 68 m) o trawiastej nawierzchni. Dodatkowo w odległości zaledwie 15 min jazdy od ośrodka położony jest stadion ze sztucznym oświetleniem, który również może zostać udostępniony „biało-czerwonym”. Ich bazą pobytową będzie kompleks hotelowy, na który składają 83 komfortowe pokoje typu Standard, 11 przestronnych pokoi typu Superior, 4 apartamenty i 10 luksusowych domków. Wśród dodatkowych udogodnień warto wymienić strefę Spa & Wellness z siłownią, basenem, saunami oraz wannami z hydromasażem. Atrakcją na wolny czas naszych zawodników może być m.in. 6-dołkowe pole golfowe typu „pitch and putt”, wraz ze specjalną strzelnicą na 18 stanowisk.

ŚWIAT HOTELI: październik – listopad 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Centrum konferencyjne hotelu może zostać przekształcone w dedykowaną strefę dla mediów z salą konferencyjną oraz wyodrębnionymi przestrzeniami do wywiadów telewizyjnych i prasowych. Część treningów będzie otwarta zarówno dla przedstawicieli mediów, jak i kibiców drużyny narodowej.

Dokładne terminy pobytu reprezentacji w Opalenicy zostaną przedstawione w najbliższych dniach, po zatwierdzeniu pełnego planu przygotowań do turnieju UEFA EURO 2020. Wiemy już, że wiosną Polacy zagrają cztery mecze towarzyskie – dwa w marcu (w Polsce z Ukrainą 31.05 i drugim rywalem, na wyjeździe, kilka dni wcześniej) oraz dwa w czerwcu (w Polsce z Rosją 2.06 i drugim rywalem, również w kraju, kilka dni później).

Z Wielkopolski „biało-czerwoni” wyjadą do swojej zagranicznej bazy na turniej, w którym zmierzą się – przypomnijmy – w grupie E: z Hiszpanią, Szwecją oraz zwycięzcą barażowej ścieżki B (Bośnia i Hercegowina, Słowacja, Irlandia lub Irlandia Północna).

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 02.12.2019
Aktualizacja: 02.12.2019