Radisson otwiera hotel w Gdańsku

Udostępnij artykuł
Spółka notowana na sztokholmskiej giełdzie Nasdaq, będąca częścią Radisson Hotel Group, ogłasza podpisanie umowy na otwarcie nowego hotelu Radisson Hotel & Suites w Gdańsku. W marcu 2018 r. grupa przedstawiła swoje plany wprowadzenia ekskluzywnej marki Radisson na rynki EMEA i będzie to pierwszy obiekt otwarty w Europie Środkowo-Wschodniej. Powiększy portfolio grupy w Polsce do 16 hoteli, oferujących łącznie ponad 3,5 tys. pokoi.

Luksusowy hotel oferować będzie pełen zakres usług, zapewni inspirowaną skandynawskim stylem gościnność i dopełni ofertę hotelu Radisson Blu w Gdańsku – trzeciego najczęściej odwiedzanego miasta w Polsce (w oparciu o liczbę przylotów na lotniska) i jednego z najpopularniejszych celów wyjazdów turystycznych.

ŚWIAT HOTELI
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE, NOWOCZESNE I NIEZALEŻNE
CZASOPISMO HOTELARZY
> link do aktualnego numeru <

Gdańsk jest istotnym centrum przemysłowo-ekonomicznym zlokalizowanym na wybrzeżu Bałtyku i kluczową częścią metropolii trójmiejskiej – regionu, który generuje znaczącą część PKB Polski i który w ostatnich latach zanotował pokaźne zwiększenie liczby odwiedzających go turystów. To również jeden z najdynamiczniej rozwijających się ośrodków miejskich i biznesowych w kraju, z szybko rosnącym sektorem turystyki biznesowej (MICE).

Radisson Hotel & Suites zlokalizowany zostanie w centralnej części Gdańska, na Wyspie Spichrzów. Będzie on stanowić część inwestycji DeoPlaza, centrum biznesowo-turystyczno-wypoczynkowego, w skład którego wejdą również budynki mieszkalne oraz strefa handlowo-usługowa z kawiarniami, sklepami i restauracjami.

– Jest nam niezmiernie miło poinformować o planach uruchomienia pierwszego hotelu marki Radisson w Europie Środkowo-Wschodniej i naszego drugiego obiektu w wyjątkowym mieście Gdańsk. Hotel będzie znajdował się w doskonałej lokalizacji, dzięki czemu stanie się idealnym miejscem spotkań. Jesteśmy wdzięczni grupie Nowak za zaufanie okazane Radisson Hotel Group i jednocześnie serdecznie witamy ich w naszej rodzinie – powiedział Elie Younes, Executive Vice President & Chief Development Officer w Radisson Hotel Group.

Wierzymy, że współpraca z tak doświadczonym operatorem, zagwarantuje międzynarodową skalę usług hotelowych, konferencyjnych i eventowych – mówi Zbigniew Nowak, inwestor Deo Plaza. – Zdecydowaliśmy się powierzyć zarządzanie hotelem firmie, która zapewnia najwyższy poziom usług, w najbardziej prestiżowych lokalizacjach na świecie. Dzięki połączeniu ogromnego potencjału miejsca i doświadczenia operatora, hotel, który powstaje, stanie się rozpoznawalnym centrum konferencyjnym na świecie przyciągającym do Gdańska międzynarodowych przedsiębiorców.

Planowane otwarcie pierwszej fazy inwestycji odbędzie się w czwartym kwartale 2018 roku. Hotel zaoferuje wtedy 142 pokoje i apartamenty (w tym cztery 80 mkw i pięć 35 mkw  apartamentów oraz 12 apartamentów typu junior). Ukończenie drugiej fazy inwestycji odbędzie się w kwietniu 2019 i poszerzy ofertę hotelu do 350 pokoi i apartamentów. Radisson oferować będzie szereg udogodnień rekreacyjnych, w tym bar w holu, czynną cały dzień restaurację, siłownię, spa i basen. Spotkania biznesowe i wydarzenia będzie można organizować na ponad 1000 mkw przestrzeni, na której znajdzie się sala balowa, cztery sale funkcyjne, siedem pokoi spotkań i osobny obszar do wykorzystania jako foyer lub dodatkowa przestrzeń funkcyjna.

Usytuowany na zabytkowej Wyspie Spichrzów w Gdańsku, Radisson Hotel & Suites oferować będzie swoim gościom doskonałą lokalizację – zaledwie „jeden most” dzielić go będzie od zabytkowego centrum miasta i wielu innych atrakcji turystycznych – Długi Targ znajduje się tylko 100 m od hotelu. Dworzec Główny (zapewniający wygodne połączenia z Krakowem i Warszawą) oddalony jest o 1,5 km, a międzynarodowy Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy o 17 km.

Radisson Hotel & Suites w Gdańsku zarządzany będzie przez spółkę Radisson Hospitality AB.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.