Rośnie zespół Saski Curio Collection by Hilton

Udostępnij artykuł

Stanowisko Finance Managera objął Piotr Nowak, natomiast kierownikiem recepcji został Aleksander Dzieduszyński. Otwarcie Saski Curio Collection by Hilton planowane jest w lipcu br.

Piotr Nowak i Aleksander Dzieduszyński

Piotr Nowak – biografia

Pierwsze kroki w dziale finansowym stawiał w Grupie Hotelowej Orbis, pełniąc obowiązki specjalisty ds. rozliczeń w hotelu Mercure Kraków Stare Miasto. W 2021 roku został kontrolerem finansowym Mercure Katowice Centrum oraz Ibis Styles Kraków Centrum, gdzie był odpowiedzialny za wdrożenie systemów finansowych oraz procedur potrzebnych do otwarcia hoteli. Pełniąc funkcję Financial Managera w Hotelu Saski Kraków Curio Collection by Hilton będzie odpowiadał za prawidłowe funkcjonowanie działu finansowego.

Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku Turystyka. Wiedzę z zakresu zarządzania zdobywał na Uniwersytecie Jagiellońskim, natomiast kompetencje z dziedziny finansów rozszerzał kończąc studia podyplomowe z controllingu w Krakowskiej Szkole Biznesu.

Aleksander Dzieduszyński – biografia

Swoją przygodę z hotelarstwem zaczął w Stanach Zjednoczonych w 2012 r. Od zawsze związany z globalnymi sieciami hotelowymi m.in. Best Western, a także Accor. Poprzednio kierownik recepcji hotelu ibis Styles Kraków Centrum. Funkcję tę pełnił od fazy pre-operningu.

O Hotelu Saski Curio Collection by Hilton

Nieruchomość zlokalizowana jest w samym sercu krakowskiego Starego Miasta, w pobliżu Rynku Głównego. Po przebudowie i modernizacji, w hotelu dostępnych będzie 113 pokoi, pomieszczenia wspólne i sala koncertowa, którą będzie można wynająć. Znajdzie się także elegancka restauracja, a także bar. Goście będą mieli do dyspozycji basen, centrum spa, a także fitness.

Hotel Saski, w którym zatrzymywali się goście odwiedzający Kraków przez niemalże 200 lat, w XIX wieku był częścią najważniejszych wydarzeń w kulturalnej stolicy Polski. Hotel posiada wspaniałą salę koncertową, w której występowali m.in. kompozytorzy Ferenc Liszt i Johannes Brahms.

Źródło: Saski Curio Collection by Hilton

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione

Opublikowano: 09.06.2022
Aktualizacja: 09.06.2022