Ruszył kolejny etap condohotelu w Łebie

Udostępnij artykuł
Zgodnie z planem rozpoczął się drugi etap inwestycji Osada Morska Resort & Spa w Łebie. W nowym budynku – na życzenie klientów – zamiast typowych pokoi hotelowych powstaną apartamenty, wyposażone w aneksy kuchenne. Co więcej, nabywca sam zdecyduje, na jakich zasadach chce wynajmować lokal.

Osada Morska Resort & Spa w Łebie to kolejny projekt deweloperski VG Capital na Wybrzeżu. Na sześciohektarowej działce położonej między morzem a jeziorem Sarbsko staną dwa nowoczesne budynki wraz z pełną infrastrukturą hotelową o standardzie czterech gwiazdek. Ze względu na charakter terenu (Łeba otoczona jest obszarami należącymi do programu Natura 2000) deweloper zdecydował się na zagospodarowanie działki jedynie w 15 proc. Resztę zajmują malownicze naturalne wydmy, piaszczyste plaże w otulinie sosnowego lasu.

Pierwszy etap realizacji zakończyliśmy z wynikiem sprzedaży w wysokości 50 proc. Kolejne 40 proc. obiektu spodziewamy się sprzedać w wakacje. Ostatnie 10 proc. z początkiem jesieni – wyjaśnia Artur Wach, przedstawiciel dewelopera. Jak twierdzi, wyraźne zainteresowanie inwestycją wynika nie tylko z atrakcyjnego położenia hotelu. Epidemia koronawirusa zmieniła światopogląd naszych klientów. Zakup nieruchomości przestali postrzegać jedynie jako inwestycję. Chcą nie tylko zarabiać, ale też korzystać z możliwości, jakie daje im posiadanie drugiego domu. Dlatego zdecydowaliśmy, że w drugim etapie zamiast typowych pokoi hotelowych powstaną przestronne dwu- i trzypokojowe apartamenty, z aneksami kuchennymi – dodaje Artur Wach.

ŚWIAT HOTELI: kwiecień-maj 2020
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Nowością w ofercie są również dopasowane do potrzeb nabywców zasady użytkowania lokali. Dotychczasowe umowy ze stałą stopą zwrotu rzędu 6-8 proc. w skali roku, pozostają nadal dostępne dla osób, które na posiadanym lokalu chcą głównie zarabiać. Natomiast tym klientom, którzy chcieliby częściej korzystać z własnych apartamentów, oferujemy proporcjonalny podział dochodów z najmu, gdzie 70 proc. przychodów netto trafia na ich konto – tłumaczy przedstawiciel VG Capital.

Deweloper nieprzypadkowo wybrał okolice Łeby na kolejny projekt. Jeszcze do niedawna nie postrzegano tego miasta jako terenów atrakcyjnych inwestycyjnie. Rygorystyczna polityka zagospodarowania przestrzennego blokująca potężnych graczy, dla VG Capital okazała się korzystna. Skala i architektura naszego obiektu idealnie wpisały się w nadmorską koncepcję krajobrazu. To miejsce dla osób, które chcą uciec od tłumów plażowiczów oraz terenów, gdzie pod hotele został zajęty każdy wolny metr gruntu – wyjaśnia Artur Wach.

Jednocześnie, dzięki połączeniu z centrum Wybrzeża drogą S6 (97 kilometrów od portu lotniczego w Gdańsku), Łeba staje się zapleczem nowoczesnego biznesu. Osada Morska Resort & Spa to oprócz bazy wypoczynkowej również znakomite miejsce na urządzenie konferencji, organizację szkoleń czy spotkań integracyjnych – podsumowuje.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 16.06.2020
Aktualizacja: 16.06.2020