Ruszyła budowa hotelu Renaissance w Gdańsku

Udostępnij artykuł

Pięciogwiazdkowy hotel pod marką należącą do sieci Marriott powstaje na wyspie Spichrzów. Otwarcie planowane jest na przełom 2025/2026 roku. Za koordynację i nadzór budowy jest firma z Grupy PI – PI Hotel Development specjalizująca się w budowie hoteli i fit-out, natomiast operatorem będzie PI Hotele&Apartamenty z Krakowa posiadająca już w swoim portfolio obiekty sieci Marriott i Accor.

W obiekcie znajdą się liczne udogodnienia, takie jak restauracje, basen, spa, sale konferencyjne czy siłownia, które sprawią, że każdy gość będzie mógł skorzystać z rozmaitych atrakcji, a smaczkiem i dodatkiem będzie taras na dachu z widokiem na Motławę i starówkę. Architektura budynku będzie utrzymana w nawiązaniu do sąsiednich budynków zachowując szacunek do zaplanowanej architektury miasta. Inwestorowi zależy na zachowaniu harmonii między nowoczesnością a tradycją, co ma sprawić, że hotel będzie cieszył oko każdego odwiedzającego. Na pierwszy etap budowy w  przetargu została wyłoniona Grupa NDI. Wybór tego wykonawcy nie był przypadkowy – firma ta specjalizuje się w kompleksowej organizacji i realizacji projektów inwestycyjnych w obszarze budownictwa, energetyki oraz hydrotechniki od 1991 roku. Ich bogate doświadczenie, doskonała reputacja, portfolio, znajomość rynku lokalnego i architektury to dla nas kluczowe atuty jakimi się kierowaliśmy, mamy nadzieję że wspólnie stworzymy świetny team i kolejną inwestycję która będzie wizytówką Gdańska – wspomina Agnieszka Dąbrowska, prezes zarządu.

Otwarcie nowego hotelu pod marką Marriott będzie niewątpliwie ważnym wydarzeniem dla miasta Gdańsk, które staje się z roku na rok coraz bardziej popularnym miejscem turystycznym i odnotowuje spore wzrosty w sektorze noclegowym. Obiekt przyciągnie do miasta nowych gości z całego świata, którzy będą mieli okazję poznać uroki miasta nad Bałtykiem i są lojalnymi uczestnikami programu lojalnościowego Bonvoy.

Bardzo cieszymy się z możliwości realizacji tego obiektu, szczególnie, że znajduje się on w tak wyjątkowym miejscu, jak gdańska Wyspa Spichrzów. Jako NDI mamy duże doświadczenie w realizacji obiektów hotelowych –  w naszym portfolio znajdują się już m.in. pięciogwiazdkowe hotele realizowane w formule „pod klucz”. Z puntu widzenia inżynierskiego będzie to niewątpliwie ciekawy i wymagający projekt – choćby ze względu na lokalizację w ścisłym centrum i okoliczną historyczną zabudowę. Jestem pewna, że nasi inżynierowie doskonale poradzą sobie z tym wyzwaniem – mówi Małgorzata Winiarek-Gajewska, prezes zarządu NDI SA.

Ostateczne otwarcie nowego hotelu pod brandem Marriott w Gdańsku budzi ogromne oczekiwania wśród miłośników wypoczynku i ciekawego storytelling, którego tu z pewnością nie zabraknie, planowane otwarcie obiektu jest na 2025/2026. Za koordynację i nadzór budowy jest firma z Grupy PI – PI Hotel Development specjalizująca się w budowie Hoteli i Fit-Out, operatorem obiektu będzie PI Hotele&Apartamenty z Krakowa posiadająca już w swoim portfolio obiekty sieci Marriott i Accor.

ŚWIAT HOTELI – LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2023
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli listopad-grudzień

Źródło: PI Hotele&Apartamenty

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Horecanet

Autor: Horecanet
Opublikowano: 20.02.2024
Aktualizacja: 21.02.2024