Sieć Laris z nowym hotelem

Udostępnij artykuł
Swoich pierwszych gości właśnie przyjął czterogwiazdkowy Plaza Boutique w Krakowie. Zlokalizowany jest przy brzegu Wisły, w Starym Podgórzu, malowniczej dzielnicy miasta. To już dziewiąty obiekt w portfolio Laris Hotels Group.

Kamienica składa się z czterech pięter, na których znajdują 32 pokoje oraz dwa apartamenty z ogromnymi półkolistymi oknami zlokalizowane na najwyższym piętrze. Wszystkie pokoje wyposażone są m.in. w biurko z krzesłem, szafę, półkę na bagaż, sejf, kącik wypoczynkowy, zestaw do parzenia kawy i herbaty, minibar oraz telewizor z płaskim ekranem. W obiekcie znajduje się także sala konferencyjna mogąca pomieścić do 40 osób, sala fitness oraz sauna sucha. Trattoria Venezia – serwująca dania kuchni włoskiej – to doskonałe miejsce na śniadanie, biznesowy lunch czy kolację z przyjaciółmi.

Jak zdradziła w rozmowie z nami Anna Drzyżdżyk, członek zarządu Laris Hotels Group, inwestycja Plaza Boutique Hotel była największym projektem operacyjnym realizowanym przez Grupę Laris w ostatnim czasie.

RYNEK HOTELARSKI W POLSCE RAPORT 2018
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Laris Hotels Group to największa sieć hoteli i aparthoteli w Krakowie. Firma zarządza dziewię­cioma obiektami w Polsce oraz jednym w Czechach w Pradze. W swojej ofercie ma pokoje o standardzie od dwóch do czte­rech gwiazdek, strategicznie zlo­kalizowane w samym centrum miasta. Kilkanaście miesięcy temu, grupa rozszerzyła dzia­łalność noclegową o ofertę ga­stronomiczną. Śniadania, lunche i dania z karty serwuje gościom na ul. Miodowej, w Restauracji i Barze – Kazimir, a duże przyjęcia okolicznościowe takie jak: wese­la, komunie, imprezy integracyj­ne – organizuje trzygwiazdkowy Hotel Garden Park w Wieliczce, posiadający salę konferencyjno­-balową oraz duży ogród.

Firma Laris powstała w 2005 roku otwierając Mały Kraków Aparthotel. Był on wówczas pierwszym i jedynym obiektem typu „aparthotel” w mieście, a portal „booking.com” sprze­dawał tylko dziewięć obiektów w Krakowie! Grupa przez kolejne lata rozwijała się, powiększała i do połowy ubiegłego roku dzia­łała w obrębie średniej wielkości obiektów od dziewięciu do 40 pokoi. Jednak Larisowe know how dobrze sprawdza się te­raz w Pradze w prawie 100-po­kojowym hotelu, który dołą­czył do grupy w sierpniu 2017. Pozytywne doświadczenia zza granicy dodają skrzydeł i siły do otwierania kolejnych obiektów. W tym roku firma wprowadzi na rynek kolejny pięknie położony przy Parku Bednarskiego czte­rogwiazdkowy hotel. Plaza Bo­utique, tak został nazwany hotel, mieści się w zabytkowej ka­mienicy z 1897, której okna wychodzą na Plac Nie­podległości i zachowa­ne mury stajni Józefa Piłsudskiego. Proces inwestycyjny trwał kilkanaście miesię­cy, a w chwili obecnej trwają ostatnie for­malności, rekru­tacja, drobne dostawy, by jak najszyb­ciej przyjąć pierwszych gości.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 27.09.2018
Aktualizacja: 27.09.2018