Spółka Arche kupiła Fort Szczęśliwice

Udostępnij artykuł

29 listopada spółka sfinalizowała transakcję zakupu warszawskiego Fortu Szczęśliwice. Arche za nieruchomość – o łącznej powierzchni 108.751 mkw. – zapłaciła 15 milionów dolarów.

Fort Szczęśliwice
Fot. Wikipedia

Fort Szczęśliwice, znajduje się w warszawskiej dzielnicy Ochota, nieopodal Alei Jerozolimskich i został wzniesiony w latach 80-tych XIX wieku na terenie dawnej wsi Szczęśliwice. Na przestrzeni lat pełnił między innymi funkcję obronną drogi krakowskiej i kolei, a także służył jako schron koszarowy i magazyn.

ŚWIAT HOTELI – WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2023
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli wrzesień-październik 2023

O Grupie Arche

To polska firma dewelopersko – hotelarska, specjalizująca się w rewitalizacji obiektów zabytkowych, w tym pałaców, zamków i budynków pofabrycznych. W swoim portfolio posiada, docenione na arenie międzynarodowej takie inwestycje jak Arche Cukrownia Żnin, Arche Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim, Arche Pałac w Łochowie, Arche Tobaco w Łodzi, czy oddany niedawno do użytku Arche Dwór Uphagena w Gdańsku. Firma posiadająca sto procent polskiego kapitału stworzyła swój autorski System Arche, dedykowany inwestorom, mogącym stać się właścicielami apartamentów inwestycyjnych w obiektach zabytkowych.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 07.12.2023
Aktualizacja: 07.12.2023