Sprzedaż Regent Warsaw Hotel stała się faktem

Udostępnij artykuł
Dziś Kancelaria Prawna „Wspólnicy. Malecha Krzemiński Noga” pełniąca funkcję syndyka masy upadłości Cosmar Polska, właściciela warszawskiego hotelu, podpisała umowę finalizującą jego sprzedaż. Nabywcami są – w ramach współpracy – Polski Holding Nieruchomości i Polski Holding Hotelowy. Spółki od czerwca ub.r. dzierżawiły hotel.

To było wyjątkowe i ciekawe postępowanie stawiające przed syndykiem trudne wyzwanie prowadzenia przedsiębiorstwa obejmującego pięciogwiazdkowy hotel w centrum Warszawy. Mimo ogłoszonej upadłości udało się utrzymać relacje biznesowe z kontrahentami. Poza tym zapewnić ciągłość świadczenia usług hotelowych dla gości na najwyższym poziomie – podkreśla Kancelaria. – Hotel dotknięty upadłością musiał zmierzyć się także z konsekwencjami ograniczeń wynikających z pandemii koronawirusa. Jednak dzięki wsparciu dzierżawcy oraz Polski Holding Hotelowy i Polski Holding Nieruchomości obiekt przetrwał ten trudny okres i możliwa stała się jego sprzedaż.

Podczas transakcji Kancelarię reprezentował Marcin Krzemiński, radca prawny i doradca restrukturyzacyjny.

Jak podkreślił Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego, w czerwcu 2020 roku podczas podpisania umowy dzierżawy warszawskiego hotelu Regent z prawem pierwokupu, bardzo się cieszy, że synergia z PHN ponownie przełożyła się na konkretny wynik.

Poprzez działania naszej spółki w sposób konsekwentny i przemyślany realizujemy strategię naszego państwa oraz wzmacniamy polski kapitałdodał.

To kolejny przykład naszego udanego aliansu z Polskim Holdingiem Hotelowym. Konsekwentnie stawiamy na rozwój segmentu hotelowego w naszym biznesie. Dzięki temu stajemy się coraz bardziej zbilansowaną grupa kapitałową, otwartą na różnorodne możliwości i potrzeby naszych klientów. Chcemy skorzystać z takiej możliwości, jaką daje hotel Regent Warsaw Hotel. Naszą intencją jest przekształcenie go w jedno z najbardziej prestiżowych miejsc w Warszawie. Gdzie każdy będzie chciał się zatrzymaćpowiedział wówczas Marcin Mazurek, prezes Polskiego Holdingu Nieruchomości.

ŚWIAT HOTELI listopad-grudzień 2020
>> kliknij, aby się zapoz
nać się z pełną treścią publikacji <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 05.02.2021
Aktualizacja: 05.02.2021