Stacja ładowania przy Hotelu Picaro

Udostępnij artykuł

Idąc z nurtem elektromobilności, Citronex postanowił wyposażyć pierwszy ze swoich obiektów w stację ładowania aut elektrycznych. Pionierski hotel zlokalizowany jest przy drodze krajowej numer 92, pomiędzy węzłami autostradowymi Torzym i Jordanowo (Świebodzin), w miejscowości Stok. Dostawcą stacji jest Indigo Tech – spółka oferująca kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych dla odbiorców komercyjnych, publicznych oraz indywidualnych.

 Citronex to prężnie rozwijająca się rodzinna firma o ponad trzydziestoletniej tradycji. Działa zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowych w zakresie logistyki i importu bananów, produkcji i dystrybucji pomidorów, transportu i spedycji, myjni oraz serwisu samochodów ciężarowych, a także stacji paliw, supermarketów, hoteli i restauracji.

ŚWIAT HOTELI
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE, NOWOCZESNE I NIEZALEŻNE
CZASOPISMO HOTELARZY
> link do aktualnego numeru <

– Jesteśmy otwarci na innowacje, a zwłaszcza na takie, które spełniają potrzeby naszych klientów – mówi Robert Zarzecki, współwłaściciel Citronex – i choć stacja ładowania w Stoku jest naszą pierwszą, będziemy uruchomiać kolejne punkty ładowania w hotelach sieci Picaro, a także innych obiektach należących do spółki – stacjach paliw, restauracjach czy supermarketach.

Na parkingu przed Hotelem Picaro w Stoku, firma Indigo Tech zainstalowała urządzenie marki Circontrol. Jest to wolnostojąca stacja ładowania z dwoma gniazdami typu 2. Stacja umożliwia ładowanie dwóch samochodów jednocześnie, prądem o maksymalnej mocy 22 kW dla każdego z gniazd. Stacja została już uruchomiona i włączona do ogólnopolskiej sieci GreenWay, co oznacza, że jest widoczna na mapie w Portalu Kierowcy sieci GreenWay i mogą z niej korzystać zarówno klienci sieci – uruchamiając ładowanie za pomocą karty RFID lub z poziomu Portalu Kierowcy, jak i osoby niezarejestrowane. W razie potrzeby, można również skorzystać z funkcjonującej całą dobę infolinii.

– Cieszymy się, że pomogliśmy spółce Citronex z sukcesem otworzyć się na elektromobilność, a jednocześnie potwierdziliśmy, że nasza oferta jest w stanie sprostać wymaganiom takiej grupy klientów, jaką są hotele – mówi Piotr Lembas, Prezes Indigo Tech. – Rozszerzyliśmy także nasz dotychczasowy rynek działania poza Warszawę. Już wkrótce ogłosimy realizację kolejnych projektów tego typu.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

 

Opublikowano: 07.08.2018
Aktualizacja: 07.08.2018