Szkło dla profesjonalistów – Schott Zwiesel i Zwiesel 1872

Udostępnij artykuł
Dziś wysokiej klasy szkło to absolutna podstawa w gastronomii. Najlepiej zagwarantują to produkty z logo Schott Zwiesel i Zwiesel 1872, stanowiące połączenie najwyższej jakości, niezrównanej wytrzymałości i wyjątkowego połysku.

Zwiesel Kristalglass – właściciel marki Schott Zwiesel i Zwiesel 1872 – to uznany i jeden z najstarszych na świecie wytwórców szkła, o imponującym doświadczeniu. Od prawie 150 lat jest pionierem i liderem rozwiązań w jego produkcji, pierwszą firmą, która opracowała kształty kieliszków przy użyciu lasera, właścicielem największej bazy ich form i jedynym na świecie, certyfikowanym producentem ISO+ECO, o najniższej możliwej emisji CO2.

Wieloletnie doświadczenie sprawia, że dziś Schott Zwiesel i Zwiesel 1872 jest nr 1 w najlepszych hotelach i restauracjach na całym świecie, a w szerokim portfolio posiada szkło spełniające wymagania najlepszych sommelierów, producentów win i szefów kuchni, a także konsumentów indywidualnych w 120 krajach na całym świecie. Ważnym argumentem jest także gwarancja ciągłości produkcji poszczególnych modeli przez minimum 5 lat.

Efektem kolejnych innowacji i dążenia do nieustającego doskonalenia swoich produktów jest Tritan International Patent – opatentowana masa kryształowa pozbawiona baru i ołowiu. Dzięki tej technologii, kieliszki Schott Zwiesel i Zwiesel 1872 są dużo bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania, a międzynarodowy certyfikat gwarantuje zachowanie blasku i przejrzystości nawet po 2 tysiącach cykli w zmywarkach przemysłowych – żaden inny producent na świecie nie gwarantuje takich parametrów.

Nikt nie posiada także tak niezwykłych kieliszków jak te reprezentujące linię Zwiesel 1872. To prawdziwe dzieła sztuki, wykonywane wyłącznie ręcznie, o niepowtarzalnych kształtach i wytrzymałości, spełniających najbardziej wyrafinowane potrzeby w świecie wina i gastronomii.

Innowację nie ominęły także dekanterów Schott Zwiesel. Zastosowano w nich technologię Drop Protect, zapobiegającą zarówno zjawisku kapania, jak i powstawaniu kropel na zewnętrznej stronie szkła. Dzięki tej technologii, udało się zlikwidować powstawanie plam, będące do tej pory dużym problemem wizualnym w przypadku tego rodzaju produktów.

Gorącą nowością producenta jest zaś linia Schott Zwiesel SENSA o unikalnym kształcie i funkcjonalności. SENSA to cztery kształty kieliszków, z których każda posiada odrębną charakterystykę dla wydobycia głębi aromatów danego typu i to niezależnie od tego czy wino jest białe, różowe czy czerwone. Już nie kolor determinuje wybór odpowiedniego kieliszka, a bukiet, zapach, charakter i smak wina.

Kieliszki linii SENSA potrafią wydobyć to co najlepsze, zarówno z win o lekkim, owocowym bukiecie, jak i tych mocniej zbudowanych, o złożonych aromatach i długim posmaku, tak ze świeżych, młodych roczników, jak i otwieranych po kilku latach starzenia w butelce. Dzięki kieliszkom SENSA przygoda z winem staje się zdecydowanie bardziej komfortowa.

O zaletach marek Schott Zwiesel i Zwiesel 1872 można przekonać się bardzo łatwo.

Zapraszamy do naszych showroomów lub na stronę internetową.
Tom-Gast – wyłączny dystrybutor marki Schott Zwiesel.

 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 29.01.2019
Aktualizacja: 29.01.2019