Szkolenie Tork VR Clean Hands z nagrodą Interclean Innovation 2020

Udostępnij artykuł
Interaktywne szkolenie z zakresu higieny rąk, dostępne w aplikacji Tork VR Clean Hands Training, zostało nagrodzone w kategorii Produkty powiązane/Usługi w tegorocznej edycji konkursu Interclean Innovation. Szkolenie VR pozwala użytkownikom przećwiczyć każdy z 5 etapów higieny rąk według WHO, zwiększając tym samym świadomość jej znaczenia, a nawet przyczyniając się do ratowania życia.

12 maja jury ogłosiło zwycięzców prestiżowych nagród Interclean Innovation dla każdej z czterech kategorii. Wyróżnione zostały najbardziej innowacyjne produkty w branży, znacznie wpływające na jej rozwój.

Od 5 do 10 proc. szpitali mierzy się z problemem zakażeń (HAI), w wyniku których co roku umiera około 136 000 osób w Europie i Ameryce Północnej[1]. Jesteśmy dumni z naszego szkolenia VR, jego wpływu na pracę personelu medycznego i poprawę bezpieczeństwa pacjentów – mówi Suzanne De Maine, Regional Marketing Manager Healthcare, Tork, Essity.

Aplikacja Tork VR Clean Hands Training jest odpowiedzią na wyzwania, z którymi mierzy się obecnie służba zdrowia. Badanie przeprowadzone przez Tork wykazało, że 80 proc. personelu chciałoby poprawić przestrzeganie zasad higieny rąk. Tradycyjne formy szkolenia dotyczące higieny są często postrzegane jako mało inspirujące. Przeniesienie go do wirtualnego świata pozwala przeprowadzić je w dowolnym miejscu i zwiększa jego efektywność. Wyniki wskazują, że zapamiętujemy zaledwie 10 proc. tego, co czytamy, 20 proc. tego, co słyszymy, i 30 proc. tego, co widzimy. Natomiast kiedy wykonujemy jakąś czynność lub symulujemy jej wykonywanie – zapamiętujemy aż 90 proc.

Stworzenie tego innowacyjnego rozwiązania to efekt ścisłej współpracy ze specjalistami służby zdrowia oraz ekspertami z zakresu higieny rąk i psychologii behawioralnej. Wspólnie opracowaliśmy nowatorskie narzędzie, które ma pomóc pracownikom służby zdrowia na całym świecie poprawić higienę rąk i zmniejszyć ryzyko zakażeń – podkreśla Jenny Logenius, Global Brand Innovation Manager Skincare Healthcare, Tork, Essity.

Jury doceniło intuicyjność i łatwość obsługi nowej aplikacji oraz jej wysoką użyteczność w utrzymaniu odpowiedniej higieny rąk w placówkach opieki zdrowotnej. Wirtualna rzeczywistość pomaga stymulować zmiany zachowań. Rozwiązanie Tork w zabawny i przystępny sposób zwiększa wiedzę i świadomość personelu.

Zachęcamy markę Tork do dalszej pracy nad rozwojem narzędzi cyfrowych wspomagających higienę rąk, także dla innych segmentów rynku i ogółu społeczeństwa – powiedział Ronald Bruins, członek jury i redaktor naczelny Service Management.

Więcej informacji o Tork VR Clean Hands Training
>> proszę kliknąć, aby się zapoznać <<

[1] https://www.who.int/gpsc/country_work/gpsc_ccisc_fact_sheet_en.pdf

Opublikowano: 18.05.2020
Aktualizacja: 19.05.2020