Tomasz Schulz dyrektorem hotelu Stay inn by Frost w Warszawie

Udostępnij artykuł

[TYLKO U NAS] Związany przez ostatnie 15 lat z Pałacem Mierzęcin Wellness & Wine Resort, Tomasz Schulz objął stanowisko dyrektora nowo powstającego hotelu Stay inn by Frost. Obiekt, który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulic Słowicza i F. Hynka w Warszawie, już wkrótce przyjmie pierwszych gości.

Tomasz Schulz

Tomasz Schulz – biografia

Tomasz Schulz swoją pracę w branży rozpoczął w warszawskim Hotelu Marriott, wraz z jego uruchomieniem. Tam spędził trzy lata. Następnie uczestniczył w kolejnym, historycznym otwarciu na polskim rynku hotelowym. Pracował w Hotelu Bristol, gdzie trzy lata spędził w Barze Kolumnowym.  W kolejnych latach związywał się z niezależnymi, warszawskimi restauracjami. Uczestniczył w otwarciu restauracji La Boheme w Teatrze Narodowym na Placu Teatralnym. Później była Prohibicja na Starym Mieście, a także Restauracja 99 przy Jana Pawła II.

Następnie Tomasz Schulz otrzymał propozycję od Jana Wejcherta, właściciela ITI, który odkupił od rodziny Sobańskich Pałac w Alejach Ujazdowskich i uruchomił w nim Klub Polskiej Rady Biznesu. Miejsce zamknięte i dostępne wyłącznie dla członków klubu. Elity polskiego biznesu, właścicieli firm, prezesów, a także dyrektorów zarządzających dużych korporacji, również zagranicznych. W Klubie pracował przez siedem lat. Przez trzy lata zajmował stanowisko dyrektora gastronomii, a przez kolejne cztery zarządzał całym Klubem jako dyrektor generalny.

Po tym czasie, Tomasz Schulz zapragnął wrócić do hotelarstwa. Początkowo trafił do państwowej spółki Port-Hotel. Później do Króla Kazimierza w Kazimierzu nad Wisłą. Tam miał za zadanie zbudować jakość hotelu. To w ciągu 10 miesięcy udało się ciężką pracą, wraz z całym zespołem, osiągnąć. W 2008 roku związał się z Pałacem Mierzęcin, w którym objął stanowisko dyrektora i pełnił je do sierpnia br.

ŚWIAT HOTELI – WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

O Stay inn by Frost w Warszawie

Czterogwiazdkowy obiekt zaoferuje swoim gościom 90 dwuosobowych pokoi o powierzchni od 21 do 27 mkw., w tym apartament prezydencki. Oferta gastronomiczna obejmować będzie zlokalizowaną na parterze autorską restaurację Mono Kitchen, a także znajdujący się na dachu, z pięknym widokiem na lotnisko i Warszawę, Sky Bar.

Cały obiekt powstaje w oparciu o najbardziej ekologiczne rozwiązania. Zastosujemy fotowoltaikę, najwyższe parametry izolacyjne oraz akustyczne. Cały hotel wraz z basenem będzie podgrzewany i klimatyzowany najnowszym systemem pomp geotermalnych, które uzyskują ciepło z ziemi i tym samym oszczędzają zużycie gazu. Natomiast minimalne zużycie prądu przez pompy będzie rekompensowane przez fotowoltaikę. Energię zaczerpniemy z ziemi, uzyskując ją dzięki specjalnym odwiertom na głębokości 150 m. Wierzymy, że inwestycja w te rozwiązania – mimo, że jest kosztowna na starcie – zwróci nam się w przeciągu 8-10 latpowiedział w rozmowie z nami Władysław Frost.

Na terenie hotelu znajdować się będzie także sala konferencyjna o powierzchni 200 mkw., z możliwością podziału na trzy mniejsze, a także część spa & wellness z basenem, siłownią, sauną suchą i gabinetem masażu.

Za projekt wnętrz odpowiada gdańska pracownia Square2, z Karolem Swiniarskim na czele.

Podobnie jak przy wszystkich wcześniejszych inwestycjach, prace techniczno-budowlane nadzoruje inż. Kazimierz Federak. 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione

Opublikowano: 04.11.2022
Aktualizacja: 04.11.2022