Tomasz Schweda dyrektorem generalnym Mercure Kraków Stare Miasto

Udostępnij artykuł
Z dniem 1 lipca br. Tomasz Schweda – pełniący dotychczas funkcję dyrektora operacyjnego hotelu Mercure Kraków Stare Miasto – objął stanowisko dyrektora generalnego.

Tomasz Schweda jest pasjonatem hotelarstwa. Przygodę z branżą rozpoczął od stanowiska recepcjonisty w jednym z hoteli Grupy Orbis i Accor, w kolejnych latach pracował na stanowiskach: szef zmiany recepcji, kierownik recepcji, kierownik ds. hotelowych oraz dyrektor sprzedaży i marketingu w hotelach międzynarodowych sieci w Polsce. Przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję dyrektora operacyjnego Mercure Kraków Stare Miasto.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie RH2019banner.png

Tomasz Schweda jest absolwentem ekonomicznej szkoły wyższej na kierunku zarządzanie o specjalności euromarketing w turystyce i hotelarstwie, oraz z zakresu komunikacji w biznesie. Ukończył również studia podyplomowe Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie w obszarze kompetencji menedżerskich oraz szkołę muzyczną.

Prywatnie Tomasz Schweda interesuje się muzyką, gra na skrzypcach i fortepianie. Czas wolny spędza podróżując, nieustannie poznając wyjątkowe hotele na całym świecie.

Jak informuje Accor ponad 90 proc. menedżerów i dyrektorów hoteli w Grupie Orbis i Accor pochodzi z rekrutacji wewnętrznej.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione

Opublikowano: 11.07.2019
Aktualizacja: 12.07.2019