Triathlon i Paratriathlon Kraina Bugu 2020 – Arche zaprasza do udziału

Udostępnij artykuł
Podlaskie tereny nadbużańskie, jak co roku, otwierają się na pomoc osobom niepełnosprawnym. 30 sierpnia br. po raz trzeci odbędzie się Triathlon Kraina Bugu. Paratriathlon to nowa kategoria, pozwalająca na udział drużyn osób niepełnosprawnych. Drużynowe składy to zarówno rodziny, jak i przedstawiciele firm. Głównym celem wydarzenia jest pozyskanie funduszy na utworzenie mieszkań chronionych dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowym propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Czasopismo Świat Hoteli i portal Horecanet.pl objęły wydarzenie patronatem.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Wspólnota Arche, współorganizatorami Fundacja Leny Grochowskiej oraz Grupa Arche. Triathlon to kontynuacja aktywności Fundacji Leny Grochowskiej, związanej z pomocą osobom niepełnosprawnym, m.in. poprzez organizację Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej i plenerów Szukamy Nikifora, licznych Bali Charytatywnych oraz aktywizację zawodową. Fundacja zatrudnia osoby niepełnosprawne intelektualnie w pracowni rękodzieła i krawieckiej.

Dzięki tym działaniom, osoby niepełnosprawne otrzymują szansę na normalne życie, wyjście poza margines społeczny, do którego wcześniej były spychane. Pomysł stworzenia mieszkań chronionych w Górze Kalwarii i Siedlcach wziął się z chęci usamodzielnienia osób niepełnosprawnych. Opieka asystentów w niewielkim zakresie oraz własne mieszkania przygotują ich do życia bez potrzeby nieustannej pomocy najbliższych – zwykle rodziców.

Trasa Triathlonu w tym roku wynosi 48 km i jest podzielona na trzy odcinki: BIEG- 6 km, SPŁYW KAJAKOWY- 15 km, WYŚCIG ROWEROWY- 27 km. Paratriathloniści, zamiast 15 km spływu kajakowego, zmierzą się z kajakarskim wyścigiem sprinterskim- 1,5 km w specjalnie przygotowanym zbiorniku wodnym na terenie Zamku Janów Podlaski. Drużyny rodzinne lub firmowe mogą składać się z 3 lub 4 osób. W spływie kajakowym dopuszcza się drużyny 2-osobowe. W pozostałych dyscyplinach może wystartować po 1 uczestniku.

ŚWIAT HOTELI czerwiec-lipiec 2020
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

W Niemirowie wystartuje spływ kajakowy, a w Mielniku będzie miał swoją metę. Na Zamku Janów Podlaski wystartuje i zakończy się bieg oraz wyścig rowerowy. Kibicować można w specjalnie wyznaczonych punktach.

Nagroda główna to 2x 3 000 zł w Triathlonie i Paratriathlonie, wartość całej puli nagród wynosi ponad 20 000 zł.
Opłata startowa za udział w Imprezie za całą drużynę wynosi:
300 zł do 31.05.2020, 400 zł do 30.06.2020, 500 zł do 31.07.2020, 600 zł do 21.08.2020.

Trasa Triathlonu i Paratriathlonu Kraina Bugu została wyznaczona w obrębie 2 województw: lubelskiego, podlaskiego. Chcemy połączyć siły wschodniej Polski, aby osiągnąć cel- czyli pomóc osobom niepełnosprawnym. Trasa skupia się na terenach nadbużańskich, malowniczych widokach Podlasia. Jest to wyjątkowo niedoceniona część Polski. Dziewicza natura oraz nietuzinkowe krajobrazy to niejedyne, zachęcające atuty. Bug to nie tylko rzeka, która zachowała swój naturalny charakter. To tradycyjne wielokulturowe wioski z barwną historią. Nadbużańskie dwory, pensjonaty oraz Zamek Janów Podlaski- wokół których ciągnie się trasa zawodów, to prawdziwe perły Podlasia.

Dolina Bugu to miejsce, gdzie wszystko jest prostsze, czas płynie wolniej, a dobre relacje zbliżają.

Cała przewidziana trasa i jej okolice to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek. Na terenie Zamku Janów Podlaski zostanie zorganizowana strefa relaksu, a dla dzieci w wieku 5-12 lat zawody biegowe na odcinkach 400 – 900 m, w zależności od kategorii wiekowej. Aktywny czas połączony z niesieniem pomocy potrzebującym to podwójna satysfakcja.

Komitet Honorowy wydarzenia:
Akademia Wychowania Fizycznego
Komitet Olimpijski
Wójt Gminy Mielnik
Wójt Gminy Janów Podlaski
Wojewoda Podlaski
Starosta Podlaski
Wschodnia Izba Gospodarcza
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
Wspólnota Polska

Informacje oraz zapisy on-line
>> prosimy kliknąć, aby się zapoznać <<

Kontakt: Monika Wojciechowska, tel. 515 001 053, mwojciechowska@arche.pl

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 05.08.2020
Aktualizacja: 25.08.2020