Triathlon i Paratriathlon Kraina Bugu 2021 już w sobotę

Udostępnij artykuł
Podlaskie tereny nadbużańskie, jak co roku, otwierają się na pomoc osobom potrzebującym. 28 sierpnia br. po raz kolejny odbędzie się Triathlon i Paratriathlon Kraina Bugu 2021. Dochód z pakietów startowych i wpłat sponsorskich zostanie przeznaczony na organizację mieszkań chronionych dla osób niepełnosprawnych. Czasopismo Świat Hoteli i portal Horecanet.pl – jak co roku – objęły wydarzenie patronatem.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Wspólnota Arche, współorganizatorami Fundacja Leny Grochowskiej oraz Grupa Arche. Triathlon to kontynuacja aktywności Fundacji Leny Grochowskiej, związanej z pomocą osobom niepełnosprawnym, m.in. poprzez organizację Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej i plenerów Szukamy Nikifora, licznych Bali Charytatywnych, a także aktywizację zawodową.

Triathlon odbędzie się już po raz czwarty, natomiast Paratriathlon po raz drugi, w którego skład drużynowy wchodzą osoby niepełnosprawne.

ŚWIAT HOTELI – CZERWIEC-LIPIEC 2021
>> KLIKNIJ, ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z PEŁNYM WYDANIEM <<

Trasa Triathlonu wynosi 48 km. Jest podzielona na trzy odcinki: BIEG- 6 km, SPŁYW KAJAKOWY- 15 km, WYŚCIG ROWEROWY- 27 km. Drużyny mogą składać się z 3 lub 4 osób. Dlaczego? Ponieważ w spływie kajakowym dopuszcza się drużyny 2-osobowe. W pozostałych dyscyplinach może wystartować po 1 uczestniku.

Paratriathloniści zmierzą się z kajakarskim wyścigiem sprinterskim- 1,5 km w specjalnie przygotowanym zbiorniku wodnym na terenie Zamku Janów Podlaski.

Natomiast w Triathlonie z Niemirowa wystartuje spływ kajakowy, a w Mielniku będzie miał swoją metę. Na Zamku Janów Podlaski wystartuje i zakończy się bieg, a także wyścig rowerowy.

Nagroda główna to 3x 3 000 zł w Triathlonie i Paratriathlonie, wartość całej puli nagród wynosi ponad 20 tys. zł. Powstaną strefy kibica dla rodzin, przyjaciół i fanów rozgrywek sportowych.

Na terenie Zamku Janów Podlaski pojawi się strefa relaksu. Dla dzieci w wieku 5-12 lat będą czekać zawody biegowe na odcinkach 400 – 900 m, w zależności od kategorii wiekowej.

Organizatorzy często spotykają się z zapytaniami: Po co to robią? Jaki jest cel,? O co tyle zachodu? Otóż Głównym celem wydarzenia jest pozyskanie funduszy na utworzenie mieszkań chronionych dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowym, propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Dzięki tym działaniom, osoby niepełnosprawne otrzymują szansę na normalne życie.Pomysł stworzenia mieszkań chronionych w Górze Kalwarii i Siedlcach wziął się z chęci usamodzielnienia osób niepełnosprawnych. Opieka asystentów w niewielkim zakresie oraz własne mieszkania przygotują ich do życia bez potrzeby nieustannej pomocy najbliższych – zwykle rodziców.

Więcej informacji
>> prosimy kliknąć, aby się zapoznać <<

Kontakt: Monika Wojciechowska, tel. 515 001 053, mwojciechowska@arche.pl

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 25.08.2021
Aktualizacja: 26.08.2021