Trwa prywatyzacja uzdrowisk

Udostępnij artykuł

Po analizie złożonych ofert wiążących Minister Skarbu Państwa dopuścił do negocjacji w sprawie sprzedaży udziałów Uzdrowiska Cieplice trzy firmy: konsorcjum: Max Comfort, Bareira Sp. z o.o., Józef Anioł z Jeleniej Góry oraz Potencjalni Członkowie: GANT Development S.A. z siedzibą w Legnicy, P.H.U. Premium Konrad Dawiec z siedzibą w Jeleniej Górzei DUKO Spółka Jawna z siedzibą w Jeleniej Górze;
KGHM I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych oraz EMC Instytut Medyczny – czytamy w komunikacie.

Do negocjajcji kupna udziałów Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa zostały dopuszczone dwie spółki:
Sobiesław Zasada S.A. z siedzibą Krakowie oraz STP Investment z siedzibą w Bochni.

O kupno udziałów w spółce „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław będą ubiegać się trzy firmy: ZPW Pozkal Tadeusz Chęsy z siedzibą w Inowrocławiu, Sanplast SA z siedzibą w Strzelnie oraz Alstal Grupa Budowlana spółka komandytowa z siedzibą w Inowrocławiu.

Do negocjacji w sprawie kupna udziałów w Przedsiębiorstwie Uzdrowiskowym Ustroń dopuszczono:
STP Investment SA z siedzibą w Bochni , Polalmako sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie oraz American Heart of Poland sp. z o.o. z siedzibą w Ustroniu.

Także trzy firmy zostały dopuszczone do negocjacji w sprawie kupna udziałów w Zespole Uzdrowisk Kłodzkich z siedzibą w Polanicy Zdroju. Są to: Zespół Uzdrowisk Polskich – Polanica Zdrój SA z siedzibą w Polanicy Zdroju, Dopico sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz KGHM I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych.

Natomiast jeśli chodzi o prywatyzację Uzdrowiska Połczyn, tylko jedna firma – KGHM I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych – została dopuszczona do negocjacji z MSP.

 

Opublikowano: 02.06.2010
Aktualizacja: 02.06.2010