Uzdrowiska PGU wznawiają działalność

Udostępnij artykuł
Uzdrowiska należące do Polskiej Grupy Uzdrowisk – w Świeradowie, Cieplicach, Połczynie-Zdroju oraz Polanicy Zdrój – z początkiem maja częściowo wznawiają swoją działalność.

Od 4 maja gości przyjmują Uzdrowiska Kłodzkie w obiektach Mała i Wielka Pieniawa, w weekendy czynna jest także polanicka pijalnia. Natomiast uruchomienie rehabilitacji ambulatoryjnej planują od 18 maja.

Od 11 maja Uzdrowisko Świeradów rozpocznie przeprowadzanie zabiegów ambulatoryjnych w Centrum Rehabilitacji i Reumatologii Goplana. Jako pierwsi zostaną przyjęci tutaj pacjenci ze skierowaniem do poradni rehabilitacyjnej. 14 maja zastanie otwarta również świeradowska Pijalnia Wód Mineralnych. Tutejszych wód mineralnych będzie można jednak napić się dopiero po ogłoszeniu przez rząd kolejnego etapu odmrożenia gospodarki, w którym zostaną uwzględnione tego typu usługi.

Ponadto, 16 maja uruchomiony zostanie należący do Uzdrowiska Świeradów obiekt Sanus, w którym realizowane będą pobyty hotelowe, pobyty wypoczynkowe oraz te z rehabilitacją ambulatoryjną.

Uzdrowisko Cieplice realizuje już skierowania ambulatoryjne na zabiegi w Domu Zdrojowym.  Od 11 maja obiekt Stoczniowiec zacznie przyjmować pacjentów ze skierowaniami na rehabilitację ogólnoustrojową. Od 17 maja w Uzdrowisku Cieplice przyjęci zostaną również pierwsi goście w Długim Domu, którzy skorzystają tu z pobytów wypoczynkowych i leczniczych.

Uzdrowisko Połczyn od 10 maja wznowi działalność w zakresie rehabilitacji leczniczej. W bazach zabiegowych Domu Zdrojowego GRYF przeprowadzana będzie stacjonarna rehabilitacja ogólnoustrojowa. Zakład Lecznictwa IRENA pierwszych pacjentów skierowanych na fizjoterapię ambulatoryjną przyjął już 7 maja.

23 maja zostanie otwarty również obiekt wypoczynkowy Barbarka w Świnoujściu. Tutaj goście będą mogli skorzystać w pierwszej kolejności z pobytów hotelowych. Bazy zabiegowe zostaną uruchomione w kolejnym etapie.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 11.05.2020
Aktualizacja: 11.05.2020