W Słupsku ruszy condohotel

Udostępnij artykuł

Obiekt o nazwie Apartamenty-Res posiada funkcję restauracyjno-hotelową. Restauracja będzie unikatowa na skalę regionu ze względu na swój zabytkowy charakter oraz pomieszczenia wysokie na 5 metrów. Powierzchnia restauracji to ponad 500 mkw., co umożliwia organizowanie imprez do 200 osób.

Zaplecze hotelowe to 15 dużych pokoi oraz jeden apartament, których właścicielem jest inwestor. W sprzedaży znajduje się dodatkowych 8 apartamentów (od 63,15 mkw. do 159,64 mkw.), które będą służyć jako dodatkowa baza hotelowa, która przy założeniu organizowania imprez (wesela, bankiety, konferencje, itp.) będzie niezbędna. Gośćmi apartamentów będą też m.in.: biznesmeni (najczęściej od wtorku do czwartku), turyści odwiedzających region latem oraz turyści z Niemiec (tzw. wycieczki sentymentalne). Możliwość rekreacji zapewniać będzie bezpośrednie przejście do lasu natomiast wypoczynek i relaks gwarantować będzie zagospodarowanie terenu z tyłu obiektu, gdzie inwestor w kolejnym etapie wykona kompleks minispa z saunami do dyspozycji nie tylko gości hotelu, ale także właścicieli czy najemców apartamentów.

Budynek powstał w roku 1875 na tzw. „Górze Glinianej”, tj. miejscu osiedlania się pierwszych Słupszczan. Nieruchomość wyposażona została w nowe instalacje (gazowe, elektryczne, wodno-kanalizacyjne, odgromowe, przeciwpożarowe, monitoringu, wentylacyjne, internetowe, telewizyjne, klimatyzację oraz domofon), monitoring zewnętrzny i wewnętrzny na klatce schodowej.

Inwestor nie chce na razie podawać konkretnych cen apartamentów, choć wylicza zwrot inwestycji w 5 lat. Podaje też, że przy założeniu 50-60 proc. obłożenia można zarabić miesięcznie 100-120 zł za wynajęcie 1 mkw. powierzchni.

Z danych MSiT wynika, że w Słupsku działa obecnie sześć hoteli – dwa jednogwiazdkowe, trzy dwu- i jeden trzygwiazdkowy.

 

Opublikowano: 01.06.2010
Aktualizacja: 01.06.2010