We Wrocławiu powstanie nowy hotel

Udostępnij artykuł

Osiem kondygnacji (w tym jedna podziemna), pięć pięter ze 122 pokojami i ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych przestrzeni użytkowej – na terenie wrocławskiego lotniska rozpoczęła się budowa hotelu Hampton by Hilton. Pierwszych gości powita pod koniec 2025 roku.

Ruszyła budowa Hampton by Hilton na lotnisku we Wrocławiu

Rozpoczęta właśnie budowa hotelu to kolejny krok w rozwoju lotniska i wyjście naprzeciw oczekiwaniom podróżnych, a także reakcja na systematycznie rosnącą liczbę obsługiwanych pasażerów. W 2023 roku z usług Portu Lotniczego Wrocław skorzystało rekordowe 3,9 miliona pasażerów. Hotel zlokalizowany na terenie lotniska ma jeszcze bardziej zwiększyć komfort korzystania z bogatej oferty portu. Po ukończeniu inwestycji obiekt będzie funkcjonować w ramach sieci Hampton by Hilton.

Komfort pasażerów to nasz priorytet, a nowy hotel tuż przy terminalu będzie wyjątkowym udogodnieniem, zwłaszcza dla pasażerów podróżujących z samego rana czy też przylatujących wieczorem. Jestem przekonany, że podróżni będą z niego chętnie korzystać – mówi Cezary Pacamaj, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

Komfort pasażerów

Wzrost liczby pasażerów musi iść w parze z podnoszeniem jakości obsługi, do czego przykładamy szczególną uwagę. Nowy hotel to ogromny krok na drodze ku podniesieniu standardów. To również strategiczna inwestycja w infrastrukturę towarzyszącą, która zwiększy komfort pasażerów i da im możliwość noclegu bezpośrednio przy lotnisku – mówi Przemysław Myszakowski, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

W nowym obiekcie goście będą mieli do wyboru zakwaterowanie w pięciu opcjach: 73 pokoje typu „Family” z podwójnym łóżkiem i dodatkowo rozkładaną sofą (polecane w szczególności dla rodzin z dziećmi), 33 pokoje typu „Twin” z dwoma łóżkami, po 7 pokoi typu „King” z powiększoną przestrzenią i wanną lub z powiększonym łóżkiem oraz 2 pokoje dla osób z niepełnosprawnościami. Na parterze znajdzie się lobby z obszerną częścią barowo-restauracyjną. Łączna powierzchnia użytkowa obiektu na wrocławskim lotnisku to niemal 5 011 metrów kwadratowych.

Start budowy Hampton by Hilton przy Wrocławskim Lotnisku

Szereg udogodnień dla gości

Hotel będzie usytuowany tuż obok parkingu B, przy wjeździe na teren lotniska. Obiekt spełni wytyczne marki Hampton by Hilton z szeregiem udogodnień dla gości i podróżnych Portu Lotniczego Wrocław. Techniki wykorzystane przy budowie zapewnią odpowiednią izolację dźwiękową. Dodatkowo do hotelu będą przylegać część ogrodowa i tarasy. Goście hotelu będą mieli do dyspozycji strefę fitness zlokalizowaną na najwyższym piętrze, z której doskonale widoczny będzie terminal lotniska oraz startujące i lądujące samoloty.

ŚWIAT HOTELI – LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2023
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli listopad-grudzień

Źródło: Port Lotniczy we Wrocławiu

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 07.02.2024
Aktualizacja: 07.02.2024