Zarząd nowej kadencji Orbisu powołany. Ireneusz Węgłowski w radzie nadzorczej

Udostępnij artykuł
Prezesem zarządu i dyrektorem generalnym ponownie został wybrany Gilles Clavie, który od 1 lipca br. będzie również pełnił te funkcje w AccorInvest. Dominik Sołtysik, dotychczasowy członek zarządu i dyrektor ds. zarządzania nieruchomościami, objął stanowisko wiceprezesa zarządu i dyrektora operacyjnego. Zgodnie z decyzją rady nadzorczej do zarządu została powołana Inesa Kuczalska, dyrektor finansowy Orbisu. Ireneusz Węgłowski, którego kadencja w zarządzie wygasła, został powołany w skład rady nadzorczej Orbisu z dniem 16 lipca br.

Ireneusz Węgłowski był wiceprezesem zarządu od 1991 roku. W ostatnich latach był odpowiedzialny m.in. za komunikację korporacyjną Spółki, relacje inwestorskie, relacje z mediami i CSR. Wcześniej działał w Orbisie w obszarze zarządzania nieruchomościami hotelowymi, uczestniczył także w restrukturyzacji spółki, która miała na celu zmianę modelu biznesowego. Z powodzeniem brał udział w realizacji wielu projektów zbycia niestrategicznych dla spółki nieruchomości.

Ireneusz Węgłowski

Inesa Kuczalska karierę zawodową rozpoczęła w obszarze finansów w spółkach Accor w Polsce. Od 2009 r. pełniła rolę zastępcy dyrektora finansowego Orbisu, po czym we wrześniu 2019 r. objęła funkcję dyrektora finansowego Spółki. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość oraz Executive MBA. Ukończyła również program MBA Uniwersytetu w Montrealu (UQAM). Od 2007 r. członek ACCA (FCCA). Podczas swojej wieloletniej kariery zdobyła szerokie doświadczenie zawodowe z zakresu finansów i zarządzania.

ŚWIAT HOTELI: kwiecień-maj 2020
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 24.06.2020
Aktualizacja: 14.07.2020