Zdrojowa z Teslą promuje elektromobilność

Udostępnij artykuł
Dzięki współpracy, goście trzech hoteli w Kołobrzegu należących do sieci – Marine Hotel, Diune Hotel oraz Sand Hotel – mieli okazję przetestować w lipcu luksusowe samochody. Kolejna taka okazja będzie 24-27 sierpnia w świnoujskim Radisson Blu Resort.

Korzystanie z elektrycznych samochodów nie tylko jest korzystne dla środowiska, ale też przynosi spore oszczędności. W ramach bezpłatnych jazd próbnych, goście kołobrzeskich hoteli tylko przez cztery dni przejechali prawie 800 km. Pokonanie takiego dystansu najnowszym modelem Tesli  – i zużycie 223 kWh – kosztowało niecałe 100 zł. Gdyby taki dystans przejechać zwykłym samochodem, za benzynę trzeba byłoby zapłacić ok. 500 zł.

ŚWIAT HOTELI
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE, NOWOCZESNE I NIEZALEŻNE
CZASOPISMO HOTELARZY
> link do aktualnego numeru <

Renata Sobczyńska, dyrektor ds. komunikacji sieci Zdrojowa Hotels zaznacza, że lipcowe jazdy próbne to kolejny element współpracy Zdrojowej Hotels z innowacyjnym producentem samochodów Tesla. W 2017 roku rozpoczęliśmy montaż w naszych hotelach ładowarek do samochodów elektrycznych, które pozwalają naładować pojazd napędzany prądem w ciągu 3-4 godzin i przejachać nawet 500 km. Tym samym, podróż tego typu samochodem do Kołobrzegu np. z Warszawy czy Wrocławia staje się  osiągalna, bo po drodze również można uzupełnić energię– mówi Sobczyńska. I podkreśla, że współpraca z Teslą wpisuje się w program Zdrojowa Eco Friendly.

Obecnie wszystkie hotele należące go grupy Zdrojowa Hotels wyposażone są w specjalne stacje ładowania dla samochodów elektrycznych – Tesla Destination Charger oraz pasujące do większości elektrycznych aut Universal Connectors (Type 2).

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 13.08.2018
Aktualizacja: 13.08.2018