Arche kupuje Elektrociepłownię w Bytomiu. Będzie m.in. hotel

Udostępnij artykuł

[HOT NEWS – PREMIERA U NAS] Jak zdradził w rozmowie z nami Władysław Grochowski, prezes zarządu Arche, spółka podpisała wczoraj umowę przedwstępną na zakup zespołu zabudowy dawnej Elektrociepłowni Szombierki. Transakcja opiewa na kwotę 10 mln zł. Zawarcie umowy przyrzeczonej nastąpi do dnia 19 lipca 2022 r.

władysław grochowski arche Elektrociepłownia
Władysław Grochowski

To bez wątpienia zabytek poprzemysłowy klasy europejskiej. Wyjątkowy nie tylko na skalę Śląska i Polski, ale także całej Europy – mówi Władysław Grochowski. – Niezmiernie się cieszę na realizację tego projektu. Będzie to olbrzymie wyzwanie – podobne do realizacji w Żninie – ale właśnie takie lubię najbardziej – dodaje prezes Arche.

W ramach inwestycji powstanie m.in. hotel, uczelnia wyższa, a także przestrzenie pod festiwale, targi czy galerie. Całość – podobnie jak inne obiekty Arche – ma być mocno związana z kulturą i sztuką. Nieruchomość zlokalizowana jest przy ulicy Kosynierów.

Elektrociepłownia Szombierki to zespół zabudowy dawnej elektrowni Bobrek z 1920 roku w Bytomiu, wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa śląskiego.

W skład zabytkowego kompleksu położonego w dzielnicy Szombierki, o powierzchni około 17,88 ha wchodzą: kotłownia, pompownia, maszynownia, rozdzielnia prądu, wieża wodna „Zegarowa”, wieża węglowa, trzy kominy fabryczne, budynek zarządu, wartownia wraz z otoczeniem.

ŚWIAT HOTELI – LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2021
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

O Grupie Arche

Do Grupy Arche należy 14 hoteli. Zarządza również siecią barów Kuchnia za Ścianą w Warszawie, a także Parkiem Handlowym w Siedlcach. Projekty firmy otrzymały wiele wyróżnień i nagród zarówno w branży deweloperskiej, hotelowej jak i gastronomicznej.

Grupa powstała poprzez rozwój firmy deweloperskiej Arche, która od 1991 roku świadczy profesjonalne usługi deweloperskie. Przez ten czas powstało wiele ciekawych  projektów i inwestycji. Wśród najlepszych realizacji znajdują się między innymi: Osiedle Albatrosów na Ursynowie, Osiedle Woronicza na Mokotowie, Osiedle Łamana we Włochach, Villa Vogla na Wilanowie, Osiedle Postępu 10 na Mokotowie w Warszawie, a także Osiedle Wybickiego w Ząbkach, wieloetapowe Osiedle Bema w Piasecznie, Osiedle Tobaco Park w Łodzi, a także wiele innych na terenie Warszawy i okolic. Łącznie wybudowano ponad 6 500 domów i mieszkań.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.