Arche rozwija projekt rozproszonych hoteli

Udostępnij artykuł

Wczoraj odbyła się prezentacja jednej z lokalizacji Arche Siedlisko, czyli sieci hoteli rozproszonych oferujących noclegi w specjalnie przygotowanych kontenerach. Jak zapowiedział Władysław Grochowski, prezes Grupy w najbliższym czasie powstaną kolejne Siedliska.

Arche siedlisko

Aktualnie do dyspozycji turystów jest siedem lokalizacji, dających łącznie blisko 70 kontenerów. Znajdują się na Podlasiu – Rogacze, Augustynka, Gorodczyno, a także w woj. świętokrzyskim (Ujny) i śląskim (Piłka). Kolejnych 49 kontenerów w tych regionach jest w przygotowaniu. Powstaną także dwie nowe lokalizacje w Lubelskiem, które dadzą 18 kontenerów. W niektórych miejscach elewacja kontenerów malowana jest przez podopiecznych Fundacji Leny Grochowskiej.

Arche Siedlisko to projekt Grupy Arche, który powstał w czasie pandemii, w odpowiedzi na potrzeby turystów szukających miejsc usytuowanych w najpiękniejszych miejscach w Polsce, w otoczeniu natury, blisko lokalnych społeczności.

Nie będziemy niepotrzebnie ingerować w nienaruszoną naturę. Zagospodarowujemy miejsca posiadające ślady obecności człowieka, na przykład dawne gospodarstwa, a także siedliska. Miejsca wcześniej zamieszkałe pozwalają nam dodatkowo na włączenie do całego projektu społeczności lokalnej, z uwagi na czynniki folklorystyczne, kulturalne i zwyczajnie ludzkie – Władysław Grochowski, prezes zarządu Grupa Arche.

Przestrzeń kontenerów tworzą dwie sypialnie z dużymi łóżkami i pościelą hotelową, salon z aneksem kuchennym, łazienka. Boxy są ogrzewane, a także posiadają klimatyzację.

ŚWIAT HOTELI – MARZEC-KWIECIEŃ 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli marzec-kwiecień 2022

O Grupie Arche

Do Grupy Arche należy 16 hoteli. Zarządza również siecią barów Kuchnia za Ścianą w Warszawie, a także Parkiem Handlowym w Siedlcach. Projekty firmy otrzymały wiele wyróżnień i nagród zarówno w branży deweloperskiej, hotelowej jak i gastronomicznej.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione