Arkadiusz Putek, IHG: Staramy się skracać długość łańcucha dostaw

Udostępnij artykuł

[SPECJALNIE DLA NAS – RAPORT 2024] Każda z firm z branży HoReCa musi mieć trzon dostawców, z którymi współpracuje wiele lat. Obie strony mogą zawsze na sobie polegać. Możemy liczyć na wsparcie dostawców i elastyczność np. dodatkową dostawę poza harmonogramem lub dostawę poniżej minimum logistycznego – mówi w komentarzu do specjalnego wydania „Rynek Dostawców HoReCa – RAPORT 2024” Arkadiusz Putek, Cluster Manager Of Purchasing And Cost Control Intercontinental Warszawa Oraz Holiday Inn Warsaw City Centre.

Arkadiusz Putek

Oczywiście ciągle pojawiają się na rynku nowe firmy, szczególnie te o wąskiej specjalizacji, które proponują niszowe produkty. Z takimi firmami także współpracujemy, aby rozwinąć i wzbogacić ofertę dla naszych gości. Czasami jest to przygoda krótkotrwała, w ramach wprowadzanego menu sezonowego, a czasem potrafi przejść we współpracę długofalową.

Ubiegłoroczny wzrost kosztów w sektorze HoReCa spowodował, że musieliśmy zweryfikować ceny zakupu produktów. Nasi dostawcy zaproponowali alternatywne produkty, w większych opakowaniach, a przez to tańsze lub też różnego rodzaju promocje. To nie uchroniło nas od poniesienia zwiększonych kosztów, ale można było je złagodzić. W ramach zmniejszania śladu węglowego staramy się skracać długość łańcucha dostaw, zamawiając produkty lokalnie.

W tym roku koszty w sektorze HoReCa także nie dadzą o sobie zapomnieć. Dlatego warto mieć możliwość dywersyfikacji dostaw produktów, szczególnie tych, których kupujemy najwięcej. Dobrze mieć sprawdzonych dostawców, mających wysokiej jakości produkty, którzy w krótkim czasie zrealizują w pełni dostawę. Bardzo ważne jest…Cały komentarz publikujemy w Rynek Dostawców HoReCa – RAPORT 2024. Kliknij, aby zapoznać się z pełną treścią.

rynek dostawców horeca - raport 2024

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Horecanet

Autor: Horecanet
Opublikowano: 27.02.2024
Aktualizacja: 28.02.2024