Artur Kozieja otwiera hotel w Warszawie

Udostępnij artykuł

Spółka Europlan otrzymała wczoraj pozwolenie na użytkowanie Hotelu Campanile, który powstał na warszawskim Żeraniu, w miejscu hotelu Grot. Jak przekazał nam Artur Kozieja, prezes zarządu firmy, otwarcie nastąpi 17 czerwca br.

campanile warszawa

Nowy hotel Campanile zaoferuje 152 pokoi. Grupa Europlan otrzymała finansowanie inwestycyjne na ten projekt w kwocie 36,5 mln zł od Polskiego Funduszu Rozwoju.

ŚWIAT HOTELI – MARZEC-KWIECIEŃ 2024
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

świat Hoteli marzec-kwiecień 2024

O Grupie Europlan

Grupa EUROPLAN to firma inwestycyjna, która działa na rynku od 20 lat, specjalizując się w obszarze budownictwa mieszkaniowego, biurowego i hotelowego. Artur Kozieja, twórca grupy, jest doświadczonym inwestorem i bankierem inwestycyjnym, który przez 22 lata pracował jako dyrektor inwestycyjny m.in. w Credit Suisse, Morgan Stanley i Barclays Capital w londyńskim “City”, a także od ponad 20 lat jest wspólnikiem rodzinnej firmy budującej i zarządzającej obiektami hotelowymi w Karkonoszach. 

W obszarze inwestycji hotelowych, EUROPLAN przeprowadził wiele udanych projektów, w tym zakup hotelu “Centrum Kongresowe Gromada” w Krakowie, który dysponuje 220 pokojami oraz największym w Polsce przyhotelowym centrum konferencyjnym. Ten obiekt, po modernizacji, został otwarty pod 4-gwiazdkową marką Metropolo by Golden Tulip w grudniu 2018 roku.

EUROPLAN w 2019 roku rozpoczął m.in. realizację hotelu w Ostródzie z przyhotelowym aquaparkiem dysponującym 241 pokojami, który został otwarty w styczniu 2023 roku. W Karkonoszach działają już dwa etapy hotelu Lake Hill Resort&SPA, a w budowie trzeci etap Lake Hill, a także Sanssouci by MGallery w Karpaczu, Termy Karkonosze w Staniszowie oraz Imperial Movenpick w Zakopanem.

Dzięki swojej wieloletniej obecności na rynku, EUROPLAN stał się jednym z najbardziej renomowanych inwestorów w Polsce i cieszy się uznaniem wśród klientów oraz partnerów biznesowych.

Źródło: Europlan

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Horecanet

Autor: Horecanet
Opublikowano: 15.05.2024
Aktualizacja: 15.05.2024