Orlinek Berghotel – nowy obiekt w portfolio Europlanu Artura Koziei

Udostępnij artykuł

[HOT NEWS – TYLKO U NAS] Znany inwestor Artur Kozieja poinformował o kolejnej inwestycji hotelowej. Legendarny Orlinek w Karpaczu zostanie zmodernizowany i rozbudowany. W ramach prac, których rozpoczęcie planowane jest w trzecim kwartale br., powstanie czterogwiazdkowy hotel w systemie condo. Otwarcie ma nastąpić wiosną 2026 roku.

Orlinek berghotel

Orlinek to drugi, obok Sanssouci, najciekawszy obiekt historyczny w Karpaczu. Będziemy mieć przyjemność przywrócić jego dawny blask, realizując hotel nawiązujący swoim stylem do górskiego klimatu i otoczenia, z lokalnym urokiem – mówi w rozmowie z nami Artur Kozieja, inwestor, właściciel Europlan.

Jak zdradza Kozieja, 10 lat temu ówczesny właściciel uzyskując pozwolenie na budowę, rozpoczął rozbudowę obiektu, jednak nie dokończył inwestycji. Teraz Europlan chce kontynuować prace, w ramach których powstanie nowy budynek z 80. pokojami. Równolegle będzie modernizowany historyczny, w którym powstanie 80 kolejnych pokoi, przestrzeń konferencyjna i gastronomiczna. Strefa wellness będzie zlokalizowana w przeszkolonej przestrzeni łączącej dwa budynki. Hotel zaoferuje również SPA Lava e Sal, którego autorką jest Katarzyna Sokołowska. Strefa w tym koncepcie działa już w Radisson Blu Resort & Conference Center, Ostróda Mazury, należącym do Europlanu.

Aktualnie trwają prace nad projektami wykonawczymi. Pod koniec sierpnia planujemy wyłonić generalnego wykonawcę, aby od razu rozpocząć budowę. Planujemy, że potrwa ona około 20 miesięcy – tłumaczy Artur Kozieja. 

Hotel będzie działał w systemie condo. Oferta obejmuje m.in. 8 proc. stałą stopę zwrotu i 15 dni pobytu właścicielskiego. Sprzedaż jednostek właśnie się rozpoczęła. 

Orlinek – historia

Wybudowano go na początku ubiegłego wieku i od początku służył turystom. Po wojnie w hotelowych pokojach urządzono dom dziecka dla sierot polskich oficerów. W latach 60. ponownie zaadaptowano go na hotel, wówczas też rozbudowano stary budynek. Jego właścicielem było jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Turystyczne „Turystyka”. Na początku lat 90. hotel przejęła gmina Karpacz i sprzedała go prywatnemu inwestorowi.

ŚWIAT HOTELI – LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2023
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli listopad-grudzień

O Grupie Europlan

Grupa EUROPLAN to firma inwestycyjna, która działa na rynku od 20 lat, specjalizując się w obszarze budownictwa mieszkaniowego, biurowego i hotelowego. Artur Kozieja, twórca grupy, jest doświadczonym inwestorem i bankierem inwestycyjnym, który przez 22 lata pracował jako dyrektor inwestycyjny m.in. w Credit Suisse, Morgan Stanley i Barclays Capital w londyńskim “City”, a także od ponad 20 lat jest wspólnikiem rodzinnej firmy budującej i zarządzającej obiektami hotelowymi w Karkonoszach. 

W obszarze inwestycji hotelowych, EUROPLAN przeprowadził wiele udanych projektów, w tym zakup hotelu “Centrum Kongresowe Gromada” w Krakowie, który dysponuje 220 pokojami oraz największym w Polsce przyhotelowym centrum konferencyjnym. Ten obiekt, po modernizacji, został otwarty pod 4-gwiazdkową marką Metropolo by Golden Tulip w grudniu 2018 roku.

EUROPLAN w 2019 roku rozpoczął m.in. realizację hotelu w Ostródzie pod 5-gwiazdkową marką Radisson Blu z przyhotelowym aquaparkiem dysponującym 241 pokojami, który został otwarty w styczniu 2023 roku. W Karkonoszach działają już dwa etapy hotelu Lake Hill Resort&SPA, a w budowie trzeci etap Lake Hill, a także Sanssouci by MGallery w Karpaczu oraz Termy Karkonosze w Staniszowie. Ponadto w budowie jest także hotel Campanile w Warszawie oraz Imperial Movenpick w Zakopanem.

Dzięki swojej wieloletniej obecności na rynku, EUROPLAN stał się jednym z najbardziej renomowanych inwestorów w Polsce i cieszy się uznaniem wśród klientów oraz partnerów biznesowych.

Źródło: Europlan

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 15.01.2024
Aktualizacja: 15.01.2024