Elżbieta Lendo o 2022 roku

Udostępnij artykuł

[SPECJALNIE DLA NAS] Wszystko wskazuje na to, że nowy 2022 rok – tak jak ostatnie dwa lata – upłynie pod znakiem walki z pandemią COVID-19. Choć jestem optymistką i uważam, że szczególnie druga połowa roku będzie już powolnym powrotem do „normalności”, którą znamy i której tak bardzo nam brakuje – mówi Elżbieta Lendo, zarządzającą Termami Warmińskimi, Hotelem Willa Port**** i organizacją Harmony Polish Hotels – skupiającą Polskie Hotele Niezależne.

Elżbieta Lendo
Elżbieta Lendo

Wszyscy łączyliśmy wielkie nadzieje z powszechną akcją szczepień, ale jak widać znaczna część społeczeństwa, nie chce się szczepić. Potrzebne są w tym zakresie zdecydowane działania od edukacyjnych poprzez zachęty, a na restrykcjach dla niezaszczepionych kończąc. Prawdziwym przełomem może być skuteczny i tani lek, a taki jak sądzę, opracujemy zapewne w 2022 roku. Data wprowadzenia tego leku stanowić będzie istotny, nowy cenzus dla większości branż opartych o bliskie relacje międzyludzkie, w tym hotelarską. Jestem optymistką, uważam, że 2022 rok, a szczególnie jego druga połowa będzie już powolnym powrotem do „normalności”, którą znamy i której tak bardzo nam brakuje.

Inflacja największym wyzwaniem

Pozostając optymistką co do całego roku, mam również skierowane spojrzenie na zagrożenia. Największym ekonomicznym pozostanie wysoka inflacja. Czynniki, które wpływają na jej wzrost, nie hamują, a wręcz dynamicznie przyspieszają. Proszę zobaczyć co dzieje się z cenami paliw, energii elektrycznej i cieplnej. Wszystko to w prostej linii przeniesie się na ceny dóbr podstawowych, a potem na inne branże. Jeśli Polacy wydadzą więcej pieniędzy na dobra podstawowe, to trzeba liczyć się z zjawiskiem oszczędzania na wyjazdach i wypoczynku. Tak wynika choćby z hierarchii potrzeb Maslowa i kolejności zaspokajania poszczególnych potrzeb. Drugim czynnikiem ekonomicznym, który znacząco wpłynie na prowadzenie działalności gospodarczej, będzie rewolucja podatkowa.

Przed nami trudny rok, rok naznaczony dogasającą pandemią, inflacją, zmianami fiskalnymi, ale jest szansa, że będzie to rok przełomowy…Pełną treść wywiadu publikujemy w aktualnym wydaniu ŚWIAT HOTELI – czasopismo hotelarzy. Prosimy kliknąć, aby się zapoznać.

Elżbieta Lendo – biografia

Od ponad 25 lat związana z finansami. Od 2014 r. zarządza grupą spółek. Są operatorami obiektów: Hotel Willa Port**** Art & Business w Ostródzie oraz Term Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim. Współtwórca Centrum Doradztwa Europejskiego i Finansowego w Olsztynie. Wielokrotnie plasowało się w pierwszej dziesiątce najskuteczniejszych firm doradztwa europejskiego w Polsce. Od ponad 10 lat pracuje także w Biurze Regionalnym województwa Warmińsko-Mazurskiego w Brukseli, w ramach którego działa Dom Polski Wschodniej w Brukseli. Od 2019 roku prezes Harmony Polish Hotels organizacji skupiającej polskie niezależne hotele.

W 2016 roku Elżbieta Lendo została laureatką Tytułów Kobiety Przedsiębiorczej Warmii i Mazur 2016 i Kosyniera Przedsiębiorczości. W 2018 została wyróżniona tytułem Kobiety z Charakterem w kategorii biznes.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 13.01.2022
Aktualizacja: 13.01.2022