Franczyzobiorcy McDonald’s Polska obdarują rodziny hospitalizowanych dzieci

Udostępnij artykuł

Franczyzobiorcy McDonald’s Polska kolejny raz łączą siły z Fundacją Ronalda McDonalda, aby zmieniać rzeczywistość oddziałów dziecięcych. Razem, do końca czerwca, podarują 317 łóżek dla rodziców hospitalizowanych dzieci szpitalom w 50 miastach. W ubiegłym roku przekazali ich ponad 250. Wszystko po to, aby zapewnić godne warunki pobytu w szpitalu mamie czy tacie chorującego dziecka oraz dać poczucie bezpieczeństwa najmłodszym pacjentom. 

Obecność bliskich w trakcie procesu leczenia dziecka pozytywnie wpływa na powrót do zdrowia dziecka. Przytulenie, rozmowy czy wspólna zabawa zmniejszają stres związany z hospitalizacją, pozwalają łatwiej oswoić nowe otoczenie i rzeczywistość. Właśnie dlatego ważne jest, aby w szpitalnej codzienności nie zapominać o rodzicach, którzy są bohaterami dla swoich pociech i dodają im sił do walki z chorobą.  

Szpital pediatryczny przyjazny rodzinie zaczyna się od łóżka dla rodzica. Wspólnie z franczyzobiorcami McDonald’s Polska, wspierającymi od lat naszą misję „Aby rodzina mogła być razem”, nie chcemy odkładać na później potrzeb dziecka–pacjenta i jego najbliższych. Przekazywane łóżka są wygodne, praktyczne, a przede wszystkim postawione tuż obok łóżka chorego dziecka. Zmieniamy w ten sposób rzeczywistość publicznych szpitali dziecięcych. –

zaznacza Katarzyna Rodziewicz, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda. 

Razem dla rodzin

To nie pierwszy raz, gdy franczyzobiorcy McDonald’s Polska łączą siły i wspólnie wspierają szpitale pediatryczne. W ubiegłym roku podarowali ponad 250 łóżek dla rodziców placówkom w 36 miastach w Polsce. W tym roku, od połowy kwietnia do końca czerwca, przekażą ich jeszcze więcej. Blisko 320 łóżek dla rodziców trafia właśnie do 50 placówek pediatrycznych, zarówno w dużych, jak i mniejszych miastach, między innymi w województwach: mazowieckim, łódzkim, wielkopolskim, podkarpackim czy małopolskim.

Przekazywane łóżka są wygodne i nie zajmują wiele miejsca w sali szpitalnej. W ciągu dnia złożone pełnią funkcję fotela idealnego do wspólnego przytulania, czytania książek i zabawy z dzieckiem. Nocą, dzięki możliwości rozłożenia na płasko, umożliwiają komfortowy odpoczynek opiekunowi pacjenta. Łóżka są też bardzo praktyczne – materace pokryte są wytrzymałym, łatwym do utrzymania w czystości materiałem, a dzięki kółkom łóżka można szybko przestawić. Doceniają to zarówno rodzice, jak i personel medyczny.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE marzec-kwiecień 2024
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

 

W trosce o dobre sąsiedztwo

McDonald’s Polska wspólnie z licencjobiorcami jest blisko społeczności i wspiera je już od ponad 30 lat.

Ponownie połączyliśmy siły z franczyzobiorcami i Fundacją Ronalda McDonalda na rzecz rodzin hospitalizowanych dzieci, przekazując łóżka dla rodziców szpitalom i oddziałom pediatrycznym w całej Polsce. Akcja jest częścią Programu Złoty Sąsiad, w ramach którego działamy lokalnie przez różne inicjatywy – od prozdrowotnych, przez sportowe, po edukacyjne, kulturalne i charytatywne. Franczyzobiorcy McDonald’s jako przedsiębiorcy znają potrzeby mieszkańców i reagują na nie, włączając się w wydarzenia ważne dla sąsiadów naszych restauracji oraz tworząc własne inicjatywy. Wykorzystujemy skalę naszej działalności, aby wspierać społeczności, i pomagamy wszędzie tam, gdzie mamy takie możliwości – mówi Katarzyna Jędrek-Giza, Senior Impact Manager w McDonald’s Polska.

O McDonald’s Polska

McDonald’s Polska rozpoczął działalność w 1992 roku, otwierając pierwszą restaurację w Warszawie. Obecnie w Polsce działa ponad 550 restauracji sieci, które zatrudniają ponad 33 000 osób. Ponad 90% z nich to obiekty prowadzone przez 100 niezależnych przedsiębiorców w w oparciu o umowę franczyzy z McDonald’s.

Źródło: McDonald’s Polska

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 12.06.2024
Aktualizacja: 12.06.2024