Green Caffè Nero zdobywa nagrody i otwiera nowe lokale

Udostępnij artykuł

Kawiarnie sieci zdobyły dwie nagrody na organizowanym przez nasze wydawnictwo Sweets & Coffee Forum 2023 – za efektywny rozwój marki oraz dla najlepszej kawiarni działającej w sieci − lokalu przy ul. Jana Kazimierza w Warszawie. Z początkiem miesiąca Green Caffè Nero otworzyło również dwa nowe punkty: w Generation Park Express w budynku Y przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie oraz szósty lokal w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 16. Ponadto 15 czerwca kawiarnie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu #zKawąNaRowerze oraz 24 czerwca na spacer #zKawąPoWarszawie ścieżką Murali Muranowa. Lokal przy ul. Konstruktorskiej w Warszawie w dniu 17 czerwca zachęca do udziału w obchodach święta kawy – odbędzie się tam konkurs Latte Art Competition 2023, podczas którego zostanie wybrany mistrz Baristów Green Caffè Nero.

Green Caffe Nero Krakow Karmelicka
Green Caffe Nero Krakow Karmelicka

Green Caffè Nero zostało docenione podczas najważniejszego w Polsce spotkania branży w dniu 29 maja 2023 r. − VI Sweets & Coffee Forum 2023. Sieć wygrała współtowarzyszący wydarzeniu konkurs w dwóch kategoriach. Oprócz prężnego rozwoju marki, nagrodzono również jeden z warszawskich lokali przy ul. Jana Kazimierza 35. Podczas panelu „Transformacja czy adaptacja – rynek wobec wyzwań” wystąpił prezes Green Caffè Nero Adam Ringer, a szefowa marketingu, Ewelina Karpińska zabrała głos podczas debaty „O krok przed – strategie, innowacje, trendy”.

Przypieczętowaniem ostatnich działań Green Caffè Nero w zakresie nowych inwestycji stało się niewątpliwie otwarcie dwóch kolejnych lokali – w Warszawie oraz w Krakowie. Kawiarnia typu express w budynku Generation Park Y w Warszawie to wyspa, która już od pierwszego dnia funkcjonuje z powodzeniem, nie zmniejszając popularności i frekwencji pobliskiego lokalu Green Caffè Nero w budynku  Generation Park Z.

Nowa kawiarnia Green Caffè Nero w budynku Generation Park Y w Warszawie to kolejny dowód na to, że ludzie pracujący przy rondzie Daszyńskiego wciąż są głodni Green Caffè Nero. Nasza kawiarnia jest nietypowa w wielu aspektach. Znajduje się przy największej „żywej” ścianie w Polsce – ma ona 22 metry długości oraz 15 metrów wysokości. Ścianę tworzy ponad 6000 roślin kilkudziesięciu gatunków, co stanowi idealne tło dla naszej kawiarni. Goście mogą napić się espresso z nowego modelu ekspresu Faema President. Zapraszamy do sprawdzenia – powiedział Bartosz Dudra, manager operacyjny sieci Green Caffè Nero.

Green Caffè Nero inwestuje w Krakowie

2 czerwca otwarto już szóstą kawiarnię w mieście. Jedyne 400 m dzieli nowe miejsce od Rynku Głównego, a w minutę można dojść stamtąd na zielone Krakowskie Planty.

Nasz lokal przy Karmelickiej 16 pretenduje do miana krakowskiego flagowego punktu Green Caffè Nero. To nie dziwi – kawiarnia ma 220 mkw. i ponad 100 miejsc siedzących.  Pierwsi goście byli zachwyceni jej wystrojem. Aranżacja wnętrza jest bardzo interesująca: od wejścia zdecydowanie elegancka – podłogi z hiszpańskiego marmuru, drewniany, bogato rzeźbiony bar i kryształowe żyrandole, o wadze blisko pół tony. Jednak w głębi lokalu można dostrzec dużo bardziej surową jego część − odsłonięte cegły, surowe tynki, fragmenty blachy. W kawiarni znajduje się także kameralny pokój i jak zawsze − biblioteka. Każdy znajdzie tutaj przestrzeń dla siebie – powiedziała Joanna Kowalik, kierowniczka regionalna w Krakowie.

Inne aktywności

Na popularności zyskują nowe bezpłatne spotkania z cyklu #zKawąNaRowerze – najbliższe już 15 czerwca. Rozpocznie się ono przy kawiarni na Bulwarach Wiślanych o godzinie 18:00. Podczas wydarzenia będzie można zrobić własny nadruk na koszulce rowerowej podczas warsztatów sitodruku. Niesłabnącym powodzeniem cieszą się również spacery #zKawąPoWarszawie – 24 czerwca spod Green Caffè Nero Femina o godz. 11:00 spacerowicze wyruszą szlakiem pobliskich murali. To nie wszystko – specjalnie z okazji święta kawy lokal przy ul. Konstruktorskiej 11 w Warszawie zaprasza w godzinach 12:30 – 17:00 do kibicowania rywalizacji o tytuł mistrza Latte Art Competition 2023 Green Caffè Nero. Oprócz pojedynku w rysowaniu na kawie przybywających czekają również inne atrakcje takie jak grillowanie. Przewidziano także aktywności dla najmłodszych m.in. malowanie.

Źródło: Green Caffè Nero

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE marzec-kwiecień 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 07.06.2023
Aktualizacja: 07.06.2023