Hampton by Hilton planuje dwa nowe hotele w Polsce

Udostępnij artykuł
Obiekt w Białymstoku otworzy swoje drzwi jest jeszcze w tym roku. Z kolei hotel w Tarnowie Podgórnym przywita pierwszych gości w 2023 roku. Inwestycje dołączą do grupy trzynastu innych nieruchomości w Polsce spod marki Hampton by Hilton.

Sieć ogłosiła plany związanego z marką Hampton by Hilton w Polsce. Wszystko w następstwie podpisania nowych umów franchisingowych. Hampton by Hilton Białystok wybuduje firma Rogowski Development. Z kolei zarządzany przez VHM Hotel Management. W hotelu do dyspozycji gości będą 122 pokoje. Hampton by Hilton Tarnowo Podgórne z 135 pokojami otworzy drzwi pod koniec 2023 roku. Właścicielem hotelu jest Grupa Konkret, a zarządzać nim będzie City Park Hotel Management.

Otwarcie obu hoteli pozwoli nam zaspokoić potrzeby na usługi hotelarskie na dwóch kluczowych obszarach komercyjnych – powiedział Patrick Fitzgibbon, starszy wiceprezes Hilton ds. rozwoju w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Z pewnością będzie to również miało swój udział w procesie dalszej intensywnej ekspansji marki na rynku polskim. Aktualnie działają tu 23 nieruchomości, a planowanych jest kolejnych 16. Dlatego jest to dowodem na nieustanny rozwój marki na rykach Europy Centralnej i Wschodniej. Jeszcze bardziej pomoże nam zaspokoić popyt na usługi hotelarskie, kiedy świat powróci do regularnego podróżowania.

Hampton by Hilton Białystok

Jako największa grupa deweloperska na rynku nieruchomości mieszkaniowych w Białymstoku oraz regionie podlaskim, dostrzegliśmy ogromną szansę związaną z wprowadzeniem międzynarodowej marki hotelarskiej do Białegostoku – powiedział Radosław Rogowski, wiceprezes Rogowski Development. Cieszymy się, że możemy realizować nasz pierwszy projekt hotelowy z Hiltonem. Wykorzystamy nasze ponad 30-letnie doświadczenie w budowie nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Nie możemy się doczekać powitania pierwszych gości hotelowych, które nastąpi jeszcze w tym roku.

Będąc największym miastem północno-wschodniej części Polski, Białystok położony jest w miejscu umożliwiającym odkrywanie natury Podlasia. Z pewnością miasto jest zarówno regionalnym centrum turystycznym, jak miejscem działalności firm z wielu obszarów przemysłu. W tym budowy maszyn, przetwórstwa spożywczego czy produkcji tekstyliów. Jego położenie sprawia, że jest punktem tranzytowym, który łączy Polskę ze Wschodem.

Hampton by Hilton Białystok będzie nowo wybudowaną sześciopiętrową nieruchomością,. Znajdą się w niej takie udogodnienia jak Hampton Hub, klub fitness, elastyczne miejsca spotkań czy parking. Hotel będzie zlokalizowany przy ul. Lipowa 41. W niedalekiej odległości od kampusu Uniwersytetu w Białymstoku, Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz sławnego Białostockiego Teatru Lalek.

Hampton by Hilton Tarnowo Podgórne

Hampton by Hilton Tarnowo Podgórne to nasz pierwszy projekt realizowany we współpracy z Hiltonem – powiedział Wieslaw Jan Prusiecki – założyciel i właściciel Grupy Konkret. Mocno zaznaczyliśmy już swoją obecność w branży hospitality. Dzięki posiadanym przez nas czterem hotelom oraz planom na kolejnych kilka projektów w tym obszarze. Będziemy z niecierpliwością oczekiwać naszych pierwszych gości hotelowych pod koniec 2023 roku.

Tarnowo Podgórne to malownicza wioska położona w zachodnio-centralnej części Polski, w pobliżu Poznania. Poznań, z kolei, jest miejscem aktywnej działalności biznesowej, m.in. takich firm jak Lidl czy Coca-Cola zlokalizowanych w jego pobliżu.

Hampton by Hilton Tarnowo Podgórne będzie nowo wybudowanym hotelem. Znajdą się w nim takie udogodnienia jak Hampton Hub, klub fitness, elastyczne miejsca spotkań oraz parking. Hotel, który będzie mieścił się na ul. Poznańskiej 40, dołączy do ponad 180 nieruchomości spod znaku Hiltona działających lub będących aktualnie w budowie na terenie Europy.

Marka Hilton angażuje się w kwestię zapewnienia ochrony zdrowia i bezpieczeństwa gości. Dlatego nieruchomości Hampton by Hilton biorą udział w programie Hilton CleanStay. Jego założeniem jest przestrzeganie najwyższych możliwych standardów czystości i dezynfekcji. Procedury obowiązujące w hotelach Hilton oraz zasady szkolenia pracowników opracowane zostały przy udziale RB – producenta Lysolu i Dettolu. Przede wszystkim pozwalają one gościom marki Hilton cieszyć się bezpiecznym pobytem od momentu zameldowania do wymeldowania się z hotelu. Najnowszymi standardami spod znaku Hilton CleanStay są Room Seal (opieczętowanie pokoju). Ma na celu zapewnienie gości, że nikt nie przebywał w pokoju od momentu, gdy był on dokładnie wysprzątany i zdezynfekowany, jak również elastyczne opcje związane z obsługą pokoju podczas pobytu.

ŚWIAT HOTELI listopad-grudzień 2020
>> kliknij, aby się zapoz
nać się z pełną treścią publikacji <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 05.03.2021
Aktualizacja: 05.03.2021