Hotel Verte Warsaw Autograph Collection otwarty

Udostępnij artykuł

Pierwszy w Polsce hotel pod marką należącą do sieci Marriott, właśnie został otwarty w samym sercu Starego Miasta w stolicy. Hotel Verte Warsaw Autograph Collection powstał w historycznym Pałacu Branickich i Szaniawskich. Właścicielem jest firma Budizol, która posiada już m.in. Indigo Warsaw Nowy Świat. Stanowisko dyrektora objął Mirosław Gackowski.

Hotel Verte, Warsaw, Autograph Collection otwarty
Hotel Verte, Warsaw, Autograph Collection otwarty

Verte Warsaw Autograph Collection oferuje 94 pokoje w kilku rodzajach, każdy w odmiennym wystroju. Największy to apartament o powierzchni 92 mkw., z którego okien roztacza się widok na historyczną ulicę Miodową i pomnik Warszawskiej Nike.

W hotelu znajduje się Restauracja KUK, z szefem kuchni Maciejem Majewskim na czele. To zdrowe produkty ze sprawdzonych upraw, sezonowe dania oraz mnóstwo nawiązań do historii tego miejsca. W karcie można zatem znaleźć kulinarne symbole Warszawy, a zasmakować w nich mogą zarówno goście hotelu, jak również lokalni mieszkańcy.

Do dyspozycji gości pozostaje także ogród, pawilon, w którym serwowane są śniadania oraz klimatyczny bar.

Hotel oferuje również przestrzeń konferencyjno-eventową. Największa to Sala Warszawa o powierzchni 420 mkw., którą można podzielić na trzy odrębne. Druga co do wielkości sala – 84 mkw. – z możliwością podziału na dwie mniejsze „W” i „Z” oferuje zaplecze do przeprowadzenia mniejszych szkoleń czy też kameralnych spotkań. Najmniejsza sala „Stare Miasto” (43 mkw.) to idealne miejsce na niewielkie szkolenie, warsztaty lub prezentację.

Już wkrótce do dyspozycji gości dostępna będzie część SPA z gabinetami zabiegowymi oraz basenem, a także siłownia.

Historia Pałacu

Wybudowany w XVIII wieku, zaprojektowany przez jednego z najważniejszych, polskich architektów późnego baroku, legł w gruzach podczas II Wojny Światowej. Natura nie znosi jednak próżni i Warszawa również. W latach 50-tych pałac, podobnie jak całe miasto, zrodził się na nowo.

Dziś, otwierający się zarówno na tych starszych, jak i nieco młodszych gości, jest odwzorowaniem wizerunku utrwalonego na płótnach, pozostawionych przez malarza i portrecistę Warszawy, jakim był Canaletto. Nie wiadomo zatem, jak pałac wyglądał pierwotnie, ale jedno jest pewne: to kolejna, zupełnie nowa karta w historii tego budynku.

ŚWIAT HOTELI – WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione

Opublikowano: 16.11.2022
Aktualizacja: 17.11.2022