Ibiza Ice Cafe: drugi lokal i plany franczyzy

Udostępnij artykuł

– Otwarcie poznańskiego lokalu planowaliśmy na początku kwietnia, jednakże musieliśmy przesunąć ten termin z uwagi na bardzo rygorystyczne procedury odbioru. Najważniejsze jest jednak to, że już na początku maja lokal zacznie generować pierwsze przychody. Jest to także bardzo dobry okres z uwagi na nachodzący sezon letni, który w naszej branży pozwala na osiąganie ponadprzeciętnych zysków – mówi Tomasz Haligowski, prezes zarządu Ibiza Ice Cafe SA.

Obecnie trwają także prace nad uruchomieniem lokalu w Centrum Sztuki i Biznesu – Stary Browar w Poznaniu. Przygotowywany jest także program franczyzowy. – Lokal w galerii Malta będzie naszym drugim lokalem własnym. Wykorzystaliśmy tu doświadczenia, które zdobyliśmy prowadząc lokal we Wrocławiu, są to przede wszystkim wdrożenia na poziomie procedur produkcji. Zmodernizowaliśmy także wystrój lokalu. Te elementy będą stanowiły podstawę dla opracowywanego programu franczyzowego – dodaje Tomasz Haligowski.

W styczniu spółka przeprowadziła emisję prywatną akcji, z której pozyskała 1,2 mln zł. Środki zostały przeznaczone na rozwój sieci lokali własnych oraz rozruch programu franczyzowego. Pakiet kontrolny Ibiza Ice Cafe jest w rękach funduszu Privilege Capital Management. Około 30 proc. akcji spółki należy do nowych akcjonariuszy.

Ibiza Ice Cafe prowadzi działalność jako operator lodziarnio-kawiarni segmentu premium. Lokale lokalizowane są w galeriach handlowych i centrach dużych miast. Docelowo sieć ma liczyć kilkadziesiąt lokali, do końca 2011 r. ma ich działać ok. 20.
 

Opublikowano: 29.04.2010
Aktualizacja: 29.04.2010