IHG Hotels & Resorts wprowadza markę Holiday Inn Resort do Szklarskiej Poręby

Udostępnij artykuł
Otwarcie hotelu planowane jest na 2022 rok. Obiekt będzie położony w Dolinie Szczęścia i stanie się miejscem dla gości chcących odwiedzić Karkonosze. Lokalizacja hotelu będzie atrakcyjna zarówno dla odwiedzających z Polski, jak i z zagranicy. Wszystko dzięki bliskości lotniska we Wrocławiu oraz połączeniom drogowym i kolejowym. IHG Hotels & Resorts ogłosił podpisanie umowy franczyzowej na hotel z AKME Wiśniewski Szklarska Poręba.

Goście będą mogli skorzystać z 87 pokoi. Hotel powstanie w ramach kompleksu Horizon Hotel & Resort na powierzchni 1,5 ha, składającego się z czterech budynków. W tym hotelu, apartamentów i części rekreacyjnej. Do dyspozycji gości Holiday Inn Resort będą: strefa wellness, baseny wewnętrzne i zewnętrzny, spa i hotelowy taras. W okolicy hotelu będzie można uprawiać różnego rodzaju aktywności m.in. spacery po górach, jazdę na rowerze czy biegi na nartach.

Holiday Inn Resort Szklarska Poręba będzie posiadać szeroki zakres oferty dla rodzin takich jak m.in. Kids Club i programy ciekawych aktywności i rozrywek.

ŚWIAT HOTELI – CZERWIEC-LIPIEC 2021
>> KLIKNIJ, ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z PEŁNYM WYDANIEM <<

Jesteśmy zaszczyceni pierwszym Holiday Inn Resort w Polsce. To naprawdę wyjątkowy hotel. Wspaniałe rozszerzenie rodziny marek Holiday Inn. Jest pierwszym wyborem dla rodzin i gości chcących poznawać różnego rodzaju aktywności w najbardziej pożądanych lokalizacjach na świecie. W tym przypadku w Dolinie Szczęścia w Szklarskiej Porębie i niezwykłych polskich górach – mówi Willemijn Geels, Vice President Development w IHG Hotels & Resorts. Wspólnie z naszym partnerem, AKME Wiśniewski Szklarska Poręba jesteśmy zachwyceni możliwością otwarcia hotelu Holiday Inn w jednej z najbardziej popularnych lokalizacji turystycznych w Polsce. Zawsze chcemy, aby łączyć to, co marka ma do zaoferowania z odpowiednimi lokalizacjami. Holiday Inn Resort Szklarska Poręba to kolejny świetny przykład możliwości rozwoju IHG Hotels & Resorts w Europie.

Krzysztof Kulikowski, dyrektor ds. rozwoju w Karkonosze Resort Management- spółki, która będzie zarządzać hotelem 
Andrzej Szymczyk , Development Director, Poland and Eastern Europe IHG Hotels & Resorts
Wiktor Grzechociński, wspólnik AKME Wiśniewski Szklarska Poręba 
Dominika Kozoń, Project Manager AKME Wiśniewski Szklarska Poręba  
Nowy obiekt w Szklarskiej Porębie

Jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem współpracy z IHG Hotels & Resorts i dołączeniem do jednej z największych grup hotelowych na świecie. W Szklarskiej Porębie będziemy wykorzystywać przewagi, jakie dają ich systemy i wielkie doświadczenie w branży hotelowej. Wierzymy, że jest bardzo ważne, by rozwijać hotel i osiągać sukcesy w oparciu o solidne fundamenty współpracy – powiedział Wiktor Grzechocinski, wspólnik w AKME Wiśniewski Szklarska Poręba.

Marka Holiday Inn Hotels & Resorts z grupy IHG Hotels & Resorts obsłużyła setki milionów gości na całym świecie podczas jej prawie 70 lat istnienia. W chwili obecnej otwartych jest ponad 1230 hoteli tej marki. Prawie 260 następnych zostanie otwartych w najbliższych latach. Holiday Inn Express, będąca częścią rodziny marek Holiday Inn, posiada ponad 3 tys. funkcjonujących hoteli na świecie i prawie 700 kolejnych szykowanych do otwarcia. W Polsce IHG posiada 15 działających hoteli pod różnymi markami oraz 21 w trakcie przygotowań do otwarcia*.

*wszystkie liczby według stanu na 31 marca 2021. 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.