iVario od Rational: prawdziwy przełom w kuchni w restauracji

Udostępnij artykuł

Niezliczone, brudne garnki i patelnie, różne wyposażenie kuchni do mise en place i obsługi, zajmowanie miejsca przez frytownice i trzony kuchenne: według firmy RATIONAL, specjalisty w zakresie przygotowywania gorących potraw, to wszystko należy już do przeszłości. Teraz iVario jest w stanie zastąpić piekarniki, garnki, patelnie, frytownice, makaroniarki i trzony kuchenne w restauracyjnej kuchni. W rezultacie można używać jednego urządzenia do gotowania, smażenia czy smażenia w głębokim tłuszczu, i to do 4 razy szybciej i zużywając do 40% mniej energii niż tradycyjny sprzęt kuchenny.

iVario od Rational

Podczas opracowywania iVario, który jest produkowany w drugim zakładzie produkcyjnym firmy Rational w Wittenheim we Francji, położono nacisk nie tylko na szeroki zakres możliwych zastosowań, ale także na wydajność systemu gotowania.

Anna Pycińska, dyrektor marketingu w Rational, mówi: Szybkość i precyzja były naszym głównym celem. Dlatego wybraliśmy cienką podstawę każdej kadzi i wyposażyliśmy ją w wydajne elementy grzejne.

Rezultatem jest system gotowania, który samodzielnie reguluje temperaturę, dzięki czemu np. mleko nie kipi, budyń nie przypala i nadal jest przyrządzany szybko. „To nie do pomyślenia w przypadku tradycyjnej technologii kuchennej — kontynuuje Anna Pycińska.

Oprócz wysokiej jakości żywności, charakterystyczną cechą iVario jest również wszechstronność. Idealne dla restauracji są szczególnie dwa modele z dwiema kadziami iVario 2-XS i iVario 2-S. Można w nich jednocześnie przygotować kilka różnych potraw.

To ogromnie przyspiesza mise en place — wyjaśnia Anna Pycińska.

Dla jeszcze większej elastyczności, która jest szczególnie pożądana przy serwsie, dno kadzi można podzielić nawet na cztery strefy. Mogą one mieć różne temperatury, dzięki czemu różne potrawy mogą być przygotowywane w tym samym czasie.

Wszystko to sprawia, że obsługa jest niezwykle szybka i łatwa bez konieczności rezygnacji z jakości żywności – dodaje Anna Pycińska, przedstawiając zalety.

Dzięki swojej wydajności i elastyczności procesy kuchenne iVario można znacząco usprawnić. Oznacza to, że można wyprodukować więcej w krótszym czasie, co sprawia, że zespół kuchenny jest znacznie bardziej zrelaksowany. Dzięki prostej obsłudze mogą zrelaksować się jeszcze bardziej. Samo szkolenie z obsługi urządzeń jest szybkie i nawet niewykwalifikowany personel może szybko pracować z iVario. To naprawdę zmienia zasady gry w profesjonalnej kuchni.

iVario od Rational

Tekst powstał we współpracy z firmą Rational

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 13.03.2023
Aktualizacja: 13.03.2023