Kleszczów poszukuje inwestorów hotelowych

Udostępnij artykuł

Gmina dysponuje terenem w miejscowości Kleszczów o powierzchni łącznej ok. 18 ha, na których znajduje się odwiert wód geotermalnych. Odwiert ma głębokość 1620 m (temperatura wody wynosi ok. 52 st. C, wydajność ok. 200 m3/h, woda solankowa o właściwościach mineralnych). Obok nieruchomości znajduje się Kompleks Dydaktyczno-Sportowy oddany do użytku we wrześniu 2009 roku.

Gmina Kleszczów deklaruje współpracę z osobami chcącymi zainwestować na tym terenie. Planuje stworzenie wspólnej koncepcji zagospodarowania terenu oraz udostępnienie do wykorzystania wody termalne jako źródło energii, jak również do celów rekreacyjnych, sportowych, rehabilitacyjnych i leczniczych. Gmina zapewnia doprowadzenie wszelkich mediów i dróg dojazdowych. Na podstawie opracowanej wspólnie z inwestorami koncepcji zagospodarowania tych terenów gmina zainwestuje m.in. w stworzenie terenów zielonych, parków, skwerów, miejsc parkingowych oraz inną infrastrukturę towarzyszącą wynikającą z opracowanej koncepcji. Na zgłoszenia inwestorów władze gminy czekają do 30 czerwca.

Kleszczów to wieś położona w województwie łódzkim, w powiecie bełchatowskim, w gminie Kleszczów. Kleszczów jest najbogatszą gminą w Polsce dzięki zlokalizowanej na tym terenie Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów i Elektrowni Bełchatów.

Z danych GUS i Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że w woj. łódzkim działa obecnie 66 hoteli: dwa czterogwiazdkowe, 33 trzygwiazdkowe, 20 dwugwiazdkowych i 11 jednogwiazdkowych. Najwięcej hoteli – ponad 20 – działa w samej Łodzi.
 

Opublikowano: 29.04.2010
Aktualizacja: 29.04.2010