Marriott: Anthony Capuano dyrektorem generalnym, Stephanie Linnartz prezesem

Udostępnij artykuł
Zarząd sieci poinformował, że Anthony „Tony” Capuano został dyrektorem generalnym. Wcześniej był prezesem ds. globalnego rozwoju, projektowania i usług. Rada Dyrektorów ogłosiła również, że Stephanie Linnartz, wcześniej prezes ds. operacji konsumenckich, technologii i rozwoju biznesu objęła funkcję prezesa. Nominacje nastąpiły po nieoczekiwanym odejściu prezesa i dyrektora generalnego Marriott, Arne Sorensona, 15 lutego br.

Tony odegrał kluczową rolę w rozwoju sieci Marriott w ciągu ostatniej dekady – powiedział J.W. Marriott, Jr., prezes wykonawczy i prezes zarządu Marriott International. – Będzie wspaniałym liderem – dodał.

Capuano dotychczas był prezesem grupy ds. globalnego rozwoju, projektowania i usług operacyjnych. Na tym stanowisku był odpowiedzialny za kierowanie globalnymi pracami rozwojowymi i projektowymi oraz nadzorowanie dyscypliny Global Operations. Podczas kadencji Capuano, firma zwiększyła swoją obecność z nieco ponad 3,2 tys. nieruchomości na początku 2009 r. do ponad 7,6 tys. do końca 2020 r. Swoją karierę w sieci Marriott rozpoczął w 1995 roku.

Jako prezes, Linnartz będzie odpowiedzialna za rozwój i realizację wszystkich aspektów globalnej strategii konsumenckiej firmy. W tym marki, marketingu, sprzedaży, zarządzania przychodami, zaangażowania klientów, technologii cyfrowych, informatycznych, nowych biznesów i strategii lojalnościowych. Ponadto będzie nadzorować globalną organizację rozwoju Marriott. A jest ona odpowiedzialna za strategiczny rozwój 30 marek, a także za globalne funkcje projektowe i operacyjne. Linnartz będzie również kierować postępami firmy w takich kwestiach, jak skrzyżowanie technologii i gościnności, dalszy rozwój platformy lojalnościowej Marriott Bonvoy. Stephanie Linnartz pracę w Marriott rozpoczęła w 1997 r.

Stephanie ma doświadczenie w zarządzaniu i jasną wizję tego, jak nasze podstawowe działalności: zakwaterowanie, platformy turystyczne i strategie lojalnościowe mogą współpracować, aby przyspieszyć wzrost – powiedział J.W. Marriott, Jr.

ŚWIAT HOTELI listopad-grudzień 2020
>> kliknij, aby się zapoz
nać się z pełną treścią publikacji <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 23.02.2021
Aktualizacja: 24.02.2021