Mazury: 5 mln euro na Holistic Spa Hotel

Udostępnij artykuł

Jak informuje właściciel nieruchomości, ideą przedsięwzięcia jest stworzenie pierwszego w Polsce hotelu spa działającego w oparciu o holistyczną ideę jedności ciała, umysłu i ducha. W skład inwestycji wchodzić będzie: hotel, centrum konferencyjne, holistyczne spa, golf driving range oraz ujeżdżalnia koni. Natomiast w skład obiektów hotelowych wejdzie: 50 dwuosobowych pokoi, 5 glinianych domków zen, sale konferencyjne, restauracja, bar z patio, piwnica z wyborem win, ogród oraz basen. Według założeń będzie to obiekt wysokiej kategorii (cztero-, pięciogwiazdkowiec).

Hotel powstanie w oparciu o zabytkowe obiekty, które powstały ok. 1850 roku i do zakończenia II wojny światowej należały do rodziny hrabiowskiej Donhoff’ow. Jak informuje inwestor (właściciel gruntów) , do dnia dzisiejszego przetrwał jeden spośród 3 budynków stajni oraz kuźnia. Ich największą zaletą jest neogotycka architektura, która jest ewenementem na skalę światową.

Obszar planowanej inwestycji to 13 hektarów. Istnieje także możliwość wykupienia przyległego parku oraz pałacu (17ha). Aktualnie właściciel nieruchomości posiada warunki zabudowy, zgodę konserwatora zabytków oraz pełne studium wykonalności.

Całkowity koszt Holistic Spa Hotel obliczony został na 5 mln euro. Istnieje również możliwość nabycia samej nieruchomości (13ha + budynki) oraz uzyskania dofinansowania inwestycji z Unii Europejskiej.

Drogosze to wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie kętrzyńskim, w gminie Barciany.
 

Opublikowano: 28.04.2010
Aktualizacja: 28.04.2010