Montownia w Gdańsku zaprosi gości w kwietniu 2023

Udostępnij artykuł

Zgodnie z planami, gdańska Montownia zostanie przekazana do użytkowania już za pięć miesięcy, w grudniu tego roku. Gotowe, a także w pełni wyposażone są już lofty pokazowe. Mogą je oglądać zainteresowani inwestycją w produkt. Do instalacji przygotowywany jest szklany strop, który oddzieli część hotelową od food hallu zaprojektowanego na parterze. Przestrzeń food hallu w listopadzie br. zostanie przekazana do aranżacji pod konkretne koncepty gastronomiczne. Monotownia przyjmie pierwszych gości w kwietniu 2023 roku.

Prace w Montowni, zarówno w części hotelowej, jak i w food hallu idą pełną parą. Wykończono już elewację gmachu, gotowe są posadzki na piętrach. Zamontowano już także bariery zabezpieczające galerie na wszystkich kondygnacjach. Niedługo zakończą się prace związane z instalacjami: elektryczną i teletechniczną. Trwa montaż przeszkleń oddzielających lofty od galeriowych korytarzy.

Montownia znajduje w sercu DOKÓW, rodzącej się na historycznych terenach nowej, śródmiejskiej dzielnicy. Blisko stąd do Europejskiego Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej, Starego i Głównego Miasta z fontanną Neptuna. Powstaje w zabytkowym gmachu, w którym w czasie II wojny światowej montowano części do łodzi podwodnych, a za czasów świetności Stoczni Gdańskiej pełnił rolę Magazynu Głównego nosząc nazwę Hala 89A.

Lofty w Montowni

Lofty serwisowane w Montowni stanowią wygodne połączenie oferty hotelowej z niezależnością. Dają funkcjonalnie zaprojektowane apartamenty z kompletnie wyposażonymi aneksami kuchennymi. Wysokość kondygnacji, sięgająca nawet 5 metrów, pozwoliła na stworzenie antresoli sypialnianych. Dzięki temu w każdym apartamencie komfortowo wypocznie nawet 4-6 osób. Ściany loftów zdobią wielkoformatowe zdjęcia w stoczniowym klimacie. Ich autor to znany fotograf-dokumentalista Michał Szlaga. Między kondygnacjami zawiśnie 17 wykonanych z egzotycznych muszli, efektownych lamp, zaprojektowanych przez Tomasza Krupińskiego. Stoczniowy klimat podkreślą wyeksponowane artefakty – suwnice i tory. Do apartamentów prowadzić będzie przestronne lobby recepcyjne z 24-godzinną obsługą.

Lofty będą profesjonalnie zarządzane przez specjalistów z naszej spółki operatorskiej, dbających nie tylko o maksymalne obłożenie, ale też wysokiej jakości serwis. Nasze apartamenty mają powierzchnię dwukrotnie większą od typowych pokoi hotelowych, dzięki czemu są w stanie swobodnie pomieścić całą rodzinę z dziećmi czy grupę przyjaciół, którzy wybrali się nad morze. Cechy naszych loftów pozwalają łączyć ofertę hotelową z domową niezależnością i prywatnością. Każdy z nich wyposażony będzie w system zarządzania energią, a także w inteligentny zamek umożliwiający otwieranie drzwi za pomocą smartfona – mówi Tomasz Albrycht, dyrektor generalny Montowni.

Food hall Montownia – dla ciała i ducha

Na parterze Montowni powstaje ogromny, zajmujący 2,3 tys. mkw. food hall, zarządzany przez Food Hall Poland. Część gastronomiczna oddzielona będzie od wyższych kondygnacji hotelowych szklanym sufitem, odsłaniającym galeryjny układ budynku, a także ukazującym wysoką, sięgającą aż do świetlika dachowego zieloną, roślinną ścianę. Na środku stanie najdłuższy w Gdańsku, 12-metrowy bar. Przestrzeń zwieńczą schody pięciometrowej wysokości, przy których stanie scena – food hall połączy bowiem bogatą ofertę ponad 20 autorskich restauracji i projektów kulinarnych z oryginalnymi działaniami artystycznymi.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE maj – czerwiec 2022
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 02.08.2022
Aktualizacja: 02.08.2022