Nino Rosenlund dyrektorem NYX Hotel Warsaw

Udostępnij artykuł

Nowy rozdział otwiera się przed NYX Hotel Warsaw, należącym do sieci obiektów Leonardo Hotels. Od niedawna jego General Managerem jest Duńczyk z pochodzenia – Nino D. Rosenlund.

Nino Rosenlund

Nino Rosenlund to hotelarz z pasji, zamiłowania i z wyboru. Ma za sobą trzydzieści lat pracy w branży, z czego połowę na stanowisku dyrektora generalnego. Zarządzał obiektami największych hotelowych marek, a swoje doświadczenie zdobywał w Niemczech, w Chinach, w Danii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Uzbekistanie i w Rumunii. W swojej karierze Polskę wybrał po raz trzeci i nazywa ją swoim drugim domem.

Koncept marki NYX Hotels po prostu pasuje do mojego osobistego stylu mówi. – Classy, sassy, funky, cool – ta marka nigdy nie stoi w miejscu, nie mieści się w żadnym pudełku. Tutaj rządzi dynamika i otwarty umysł. W NYX Hotel Warsaw każdy poczuje się wyjątkowo, bo cały ten obiekt jest wyjątkowy – od pokoi z panoramicznymi oknami, barem na dachu i najlepszym w mieście widokiem na warszawskie wieżowce, po koncept kulinarny i wszechobecny street artmówi General Manager Nino D. Rosenlund. – Poznałem w mojej karierze wiele marek i wiele hoteli. NYX Hotel Warsaw jest w tym gronie naprawdę szczególnyprzyznaje.

Nino Rosenlund – biografia

Nino Rosenlund o karierze hotelarskiej marzył od 16. roku życia, a pierwsze kroki w branży stawiał w hotelu InterContinental we Frankfurcie. Początkowo był związany z pionem F&B i dotąd bardzo ceni pracę tego działu, jak mówi – „to tutaj najszybciej i najłatwiej można wpłynąć na emocje i na opinię gości. Doskonale przygotowane i podane danie, bezpośredni kontakt z obsługą i wnętrze, w którym chce się spędzać czas – to klucz do sukcesu”. Pierwsze stanowisko General Managera Nino Rosenlund objął w hotelu Radisson Blu w Krakowie, a następnie zarządzał obiektami między innymi w Aarchus (Dania) i Pekinie (Chiny).

ŚWIAT HOTELI – MARZEC-KWIECIEŃ 2023
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli marzec-kwiecień 2023

Swoją energię do biznesu czerpie – jak sam przyznaje – z głęboko zakorzenionej woli rywalizacji. Posiada czarny pas w karate Shotokan, ukończył kilkakrotnie zawody pełnego Ironman’a, uwielbia nurkowanie, kolarstwo i bieganie.

Naprawdę lubię porównywać siebie i obiekt, którym zarządzam z innymi, konkurować i co oczywiste – być najlepszymmówi.

Przyszłość NYX Hotel Warsaw

Razem z moim zespołem chcemy jeszcze mocniej zaznaczyć miejsce hotelu NYX na mapie Warszawy. Chcemy, by ze względu na świetną ofertę i lokalizację w sercu miasta nasz hotel był jeszcze bardziej atrakcyjny dla klientów biznesowych, a różne aspekty naszego konceptu mogą jeszcze bardziej przyciągać indywidualistów odwiedzających stolicę turystyczniezapowiada Rosenlund.

Od samego początku razem z moim zespołem mocno podkreślamy niezwykłość marki NYX, która podbiła już serca wielu Polaków i obcokrajowców. Jest dla nas niezmiernie ważne, by ten fantastyczny koncept nigdy „nie spał” i nie miał sobie równych! Dlatego do tej współpracy mogłam zaprosić tylko jednego człowieka. Nino Rosenlund gwarantuje elastyczne podejście w zarządzaniu, a zarazem z wysoki poziom gościnności. Jestem zaszczycona, że możemy ponownie ze sobą współpracować, i że zdecydował się wziąć udział w budowaniu struktur Leonardo Hotels w Polsce tak o nowym dyrektorze generalnym mówi Multi Property Manager Leonardo Hotels Poland – Paulina Kołodziejczyk.

O NYX Hotel Warsaw

Czterogwiazdkowy NYX Hotel Warsaw znajduje się w Warszawie w kompleksie Varso, przy ulicy Chmielnej 71. Oferuje 331 pokoi, z których 31 to apartamenty. To jeden z najbardziej lifestylowych hoteli w mieście. Dysponuje 5 modułowymi salami konferencyjnymi o łącznej powierzchni 518 m2, które mieszczą do 400 osób. Ofertę baru i restauracji Clash na pierwszym piętrze uzupełnia  roof top bar Ether z imponującym widokiem na szklane wieżowce Warszawy w tym Varso Tower – najwyższy budynek w Unii Europejskiej.

Źródło: NYX Hotel Warsaw

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 06.06.2023
Aktualizacja: 06.06.2023