Nowe marki w Fabryce Norblina

Udostępnij artykuł

W warszawskiej strefie gastronomicznej zostały otwarte trzy nowe koncepty: Bibi’s, the Bakery oraz Wine First. Każdy z lokali proponuje inny wachlarz smaków i doznań, jednak wszystkie uzupełniają dotychczasową ofertę kompleksu przy ulicy Żelaznej. Nowo otwarte lokale zajęły ostatnie wolne powierzchnie w budynku Verit zlokalizowanym przy głównej uliczce kompleksu im. Ludwika Norblina.

Bibi’s Cafe & Bar

To lokal o powierzchni 180 mkw., który swoim wnętrzem tworzy klimat z kultowych restauracji z Londynu i Paryża. W środku można napić się kawy i – niezależnie od godziny – zjeść brunchowe klasyki: ekologiczne jajka przyrządzone na kilkanaście sposobów, sałaty, pieczonego kalafiora z puree orzechowym albo pancakes’y z sosem ze świeżych jagód. Na koniec dnia Bibi’s proponuje szeroką ofertę koktajli na bazie świeżo wyciskanych soków, kieliszek biodynamicznego wina lub mimozy podanej z lodami na patyku z soku z soczystych pomarańczy. Bibi’s Cafe & Bar czeka na swoich gości 7 dni w tygodniu od rana do późnych godzin wieczornych.

Chcieliśmy, żeby Bibi’s było miejscem spotkań, w którym obsługa jest uśmiechnięta, wnętrza są przytulne i stworzone z dbałością o każdy detal, a nasi goście czują się zaopiekowani. Wspólne smakowanie oraz niekończące się toasty i rozmowy, którym towarzyszy świeżo wypiekane za rogiem pieczywo oraz potrawy z najlepszych produktów – tak można podsumować nasz koncept. Bibi’s powstało z pasji do zdrowego gotowania i dzielenia się tym, co najlepsze w formule all day long. Rano budzimy aromatem kawy, w południe orzeźwiamy świeżo wyciskanymi sokami, a wieczorami zapraszamy na autorskie koktajle – podsumowuje Marta Motz – pomysłodawczyni oraz właścicielka Bibi’s.

the Bakery

O początek dnia pracowników i gości Fabryki Norblina zadbają także piekarze z the Bakery, z jej właścicielem – Adamem Rzeźnikiem – na czele. The Bakery to nowy koncept piekarni rzemieślniczej, której oferta składa się z pieczywa na zakwasie, bagietek, chałek, croissantów, drożdżówek, bułek oraz wielu innych wypieków. The Bakery zajęło kameralny lokal o powierzchni 70 mkw.

W piekarstwie i życiu ważne jest ciągłe poszerzanie wiedzy i patrzenie na świat szeroko otwartymi oczami. Właśnie dzięki takiej filozofii powstało miejsce, w którym można nie tylko kupić doskonałej jakości wyjątkowe wypieki. To także miejsce, które tworzy więzi i promuje naturalne piekarstwo, łączy ludzi i dostarcza im radości, a przyjazna atmosfera sprawia, że klienci czują się u nas jak w domumówi Adam Rzeźnik, właściciel i szef the Bakery.

The Bakery otwarta jest od wtorku do soboty od 7:30 do 20:00, a także w niedzielę – od 9:00 do 20:00.

Winiarnia Wine First

Kolejnym nowym miejscem na gastronomicznej mapie Fabryki Norblina jest winiarnia Wine First. Nazwa lokalu nie pozostawia złudzeń – tu głównym bohaterem jest wino, choć goście posmakują także odpowiednio dobranych do niego przekąsek. To wnętrze o powierzchni 150 mkw., stworzone jest z naturalnych materiałów i kolorów, drewna, kamienia oraz roślin. Twórcą wine baru jest Arkadiusz Kurowski. Lokal otwarty jest od wtorku do niedzieli od godziny 17:00.

Tworząc Wine First, chcieliśmy, by było to miejsce dla każdego. W karcie znajdują się więc wina podążające za obecnymi trendami, nisko interwencyjne, biodynamiczne, pomarańczowe czy niefiltrowane, ale również klasyki ze znanych regionów od cenionych producentów. Wszystko otulone przyjaznym i jednocześnie profesjonalnym serwisem oraz pięknym wnętrzem.  Food sharing i comfort food to dwa hasła odzwierciedlające gastronomiczną stronę naszego konceptu wyjaśnia Arkadiusz Kurowski.

Źródło: Fabryka Norblina

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE marzec-kwiecień 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 28.06.2023
Aktualizacja: 28.06.2023